Blog

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Co přinést (a co nenosit) do nemocnice „na přilepšenou“?

Když se chystáte navštívit své blízké na lůžkovém oddělení v nemocnici, možná byste jim chtěli přinést něco dobrého. Poradíme vám, čím pacientovi (a jeho zažívání) uděláte největší radost – a co naopak na návštěvu nenosit. Léčebná výživa (dieta) je předepisována ošetřujícím lékařem a tvoří součást komplexní léčby a péče o pacienta. Správným nastavením dietních opatření se předchází narušení celkového průběhu léčby.

Jaké pochutiny tedy raději nenosit?
Nejproblematičtější jsou určitě těžké a špatně stravitelné potraviny: takový obložený chlebíček, zákusky s máslovým krémem nebo třeba škvarky dokážou trávicímu systému pěkně zavařit. U ovoce prosím myslete na vhodné množství, aby jej pacient zvládl včas sníst a zbytečně se nekazilo. 

Pro naše pacienty máme na lůžkových odděleních připravenou lednici, ve které jsou všechny donesené potraviny přehledně uloženy. Personál je pravidelně kontroluje, aby nedošlo k expiraci.

A co tedy přinést, aby se pacientovi nepřitížilo?
Výborné zkušenosti máme s výživnými nutridrinky, které nezatíží organismus pacienta a pomohou tělu dodat důležité živiny a vitamíny. Jsou k dostání v různých variantách a příchutích, doporučujeme se při nákupu v lékárně domluvit s lékárníkem, který vám pomůže vybrat tu nejlepší variantu.

Zlatá rada na závěr: pokud si nejste jisti, jestli je vámi vybraná pochoutka pro pacienta vhodná, vždy je lepší poradit se s ošetřujícím personálem.
Publikováno: 9. 2. 2024

Fotogalerie