Blog

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

NOVÝ KLIP

Podívejte se na videoklip:
 

DIOP – ODDĚLENÍ, O KTERÉM SE (MOC) NEMLUVÍ. DOKUD HO VY NEBO VAŠI BLÍZCÍ NEPOTŘEBUJETE…

Specializované oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) v Nemocnici Sv. Kříže Žižkov o sobě dává vědět hudebním klipem, ve kterém se objevili také herci Daniela Kolářová a David Matásek.

Violoncellista Petr Špaček ve videu promění střechu nemocniční budovy v koncertní pódium, s žižkovskou věží coby ikonickou kulisou. Zazní první tóny skladby Raindrops Keep Falling On My Head a v Nemocnici Sv. Kříže právě začíná nový den. Od ranních ambulancí, přes návštěvy na lůžkových odděleních až po odpolední rehabilitace – všude je cítit naděje a téměř rodinná atmosféra.

Ve videoklipu si zahráli nejen herci, ale také zaměstnanci nemocnice a řádové sestry. 

Podívejte se na fotogalerii z natáčení videoklipu zde.

„Žijeme v době, která popírá, že člověk může být nemocný a dokonce ve stavu, jaký zobrazujeme – tedy vyžadovat intenzivní péči 24 hodin denně. DIOP dotujeme 350 tisíci Kč měsíčně. Videoklip jsme natočili jako formu poděkování zdravotníkům, pacientům a jejich rodinám,” říká Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

Na šesti lůžkách žižkovského DIOP se léčí těžce nemocní pacienti s tracheostomií. Složité případy s nejistou prognózou, pacienti, jejichž stav vyžaduje neustálou odbornou péči a dohled. Pracoviště DIOP přitom dlouhodobě patří k oddělením, které jsou z finančního hlediska podfinancované zdravotními pojišťovnami.

Přečtěte si více o oddělení DIOP zde.

Písnička Raindrops Keep Falling On My Head je natolik pozitivní, že vyjadřuje přesně to, o co nemocnice a její zaměstnanci usilují – pomáhá najít sílu k překonání nemoci a vydat se vstříc dalším životním příběhům.

Přečtěte si více o písničce Raindrops Keep Falling On My Head zde.

Přečtěte si více o křtu videoklipu zde.

Mgr. Tomáš Krajník

Do pozice jednatele a ředitele Nemocnice sv. Kříže Žižkov nastoupil v roce 2019. Zahájil kompletní rekonstrukci budovy a zároveň zařídil celkovou proměnu poskytovaných služeb.

Petr Špaček

Český violoncellista, který se jako sólista angažoval u několika orchestrů. Před 2 lety se vydal na sólovou dráhu, kterou zahájil vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina. V roce 2023 vydal svoje první sólové CD s názvem Believe.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov, vlastněná Kongregací Milosrdných sester sv. Kříže, se kromě ambulantního centra specializuje na následnou rehabilitační péči a provozuje unikátní oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) pro pacienty s tracheostomií.  

Přečtěte si, proč a jak vznikl videoklip k písničce Raindrops Keep Falling On My Head zde.

Rozhovor: Petr Špaček: Písnička je o naději, že bude lépe, ikdyž nás život občas tvrdě zkouší

Profil: Ředitel Tomáš Krajník na Žižkově vybudoval moderní Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Tisková zpráva: Petr Špaček natočil videoklip věnovaný dlouhodobé intenzivní péči v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Tisková zpráva: Violoncellista Petr Špaček představil nový klip věnovaný Nemocnici sv. Kříže Žižkov
Publikováno: 30. 9. 2023

Fotogalerie