Blog

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Petr Špaček: Písnička je o naději, že bude lépe, ikdyž nás život občas tvrdě zkouší

Rozhovor s violoncellistou Petrem Špačkem, který natočil písničku Raindrops Keep Falling On My Head v Nemocnici sv. Kříže Žižkov, a věnoval ji oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).

Proč vznikl videoklip v Nemocnici sv. Kříže Žižkov?

Chtěli jsme originálním způsobem ukázat jak nemocnici sv. Kříže Žižkov, tak i blíže oddělení Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelské péče a následné rehabilitační péče. Mě tento nápad oslovil.

Jak vznikl videoklip?

S panem ředitelem Tomášem Krajníkem jsme se potkali, když přišel na jeden z koncertů na kterém jsem hrál, tam vznikl vlastně první náš kontakt a první nápad na natočení charitativního videoklipu pro nemocnici. O pár týdnů později mi ukázal krásně zrekonstruovanou moderní křesťanskou Nemocnici sv. Kříže a tehdy jsme se začali již více konkrétně domlouvat na celém videoklipu. Vybrali jsme píseň Raindrops Keep Falling On My Head z mého nového alba Believe, která nám přišla jako krásné pojítko toho, co nemocnice prožívá. Píseň Raindrops je vlastně o tom, že i přesto, že se všechno kazí a život nám háže klacky pod nohy, my se prostě nevzdáme, protože máme naději. Což je i krásné pojítko s křesťanstvím - a křesťanskou nemocnicí - kde ikdyž ty příběhy jsou někdy velmi smutné, tak se nevzdáváme a staráme se o nemocné a staráme se o lidi z DIOP, i přesto, že ne třeba všichni se tam nakonec uzdraví.

Pro koho je určen videoklip?

Já myslím, že široké veřejnosti všech věkových skupin. Jde nám určitě i o osvětu právě oddělení DIOP, o kterém většina lidí moc neví.

Proč jste si vybrali tu písničku?

Písnička je o naději, že bude lépe, ikdyž nás život občas tvrdě zkouší.

Proč jste se rozhodl věnovat tu písničku?

Spíše svojí verzi této písně. Nazpíval ji B. J. Thomas. Já se pouze snažím zahrát svoji verzi co nejlépe. Myslím, že to tak přirozeně vyplynulo po několika rozhovorech a návštěvách v nemocnici, že toto je ta pravá píseň. Mohu pouze věnovat svojí verzi a propůjčit svou tvář videoklipu, který věřím, že má smysl a myslím, že se klip velmi hezky zadařil.

S kým na videoklipu spolupracujete? A proč?

Kromě pana ředitele Tomášem Krajníka se na videoklipu objevují i zaměstnanci nemocnice, doktoři, sestřičky, je tam i úžasná herecká legenda paní Daniela Kolářová, a na skútru se zdravíme s hercem Davidem Matáskem. Myslím, že je potřeba zmínit i člověka, který vymyslel celý scénář a dal do tohoto klipu velké usilí a tím je pan Radek Pešout. A samozřejmě režisér Tomáš Bláha.
Publikováno: 27. 9. 2023

Fotogalerie