Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov je modernizované

Článek na webu ČTK/Protext.cz, Metro.cz, Barrandov.tv, České noviny.cz, 8.4.2021

Výrazné zkvalitnění poskytování zdravotní péče v Praze 3 zajistila církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Ta se specializuje na lůžkovou a ambulantní péči.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici se nachází v 1. patře, které prošlo kompletní rekonstrukcí a modernizací. V dubnu byl dokončen rozvoj ambulantní části, který se nejprve projevil rozšířením spektra specializovaných oborů.

K interní ambulanci postupně byla otevřena plicní, gastroentorologická, kardiologická a chirurgická ambulance. Současně probíhalo pořizování léčebných a diagnostických přístrojů a následně rekonstrukce ordinací. Závěrečná modernizace byla završena pětiměsíční modernizací haly a čekárny s dovybavením nábytku a navigačního systému.

V Ambulantním centru Nemocnice Žižkov je i očkovací centrum, nutriční a stomická poradna, probíhá zde i odběr krve, neboť v nemocnici je i laboratoř, SONO a RTG pracoviště.

Historická budova v Kubelíkově ulici byla dostavěna v roce 1925. Desítky let nebyla rekonstruována. To se změnilo poté, co provoz nemocnice převzal vlastník budovy, řád Milosrdných sester sv. Kříže.

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=35943
https://www.ceskenoviny.cz/tiskove/zpravy/ambulantni-centrum-nemocnice-zizkov-je-modernizovane/2018861
https://www.metro.cz/ambulantni-centrum-nemocnice-zizkov-je-modernizovane-ppr-/protext.aspx?c=A210408_090000_metro-protext_wei
https://www.barrandov.tv/rubriky/zpravy/protext/ambulantni-centrum-nemocnice-zizkov-je-modernizovane_14509.html
Publikováno: 11. 4. 2021