Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov nabízí v moderním prostředí odborné lékaře v Praze 3

Článek na webu MediaShow.cz, 7.4.2021

Moderní Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov Praha 3 je součást církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16. Po půlroční rekonstrukci 1. patra historické budovy z roku 1925 jsou ambulance lékařů a především čekárna přebudovány na moderní, příjemné a kultivované prostředí.

Vše na jednom místě. To jsou odborné ambulance specialistů. Díky nim nejen obyvatelé Prahy 3 získávají nové zdravotnické zařízení v Kubelíkově ulici 16 na Žižkově, ve kterém najdou důležité lékařské odbornosti.

Interní ambulance je základ. Poskytuje diagnostiku onemocnění vnitřních orgánů. Komplexní, cílené a kontrolní interní vyšetření.

Plicní ambulance

Odtud můžete na vyšetření do plicní ambulance. V době onemocnění covid-19 se to hodí.

Plicní ambulance se v současnosti kromě klasických plicních onemocnění specializuje na na komplexní plicní vyšetření pacientů, kteří prodělali onemocnění covid-19. Nově nabízí postcovidový screening a léčebný program.

Kardiologická ambulance

Kardiologická ambulance je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.

Gastroenterologická ambulance

Hepatogastroenterologická ambulance se zaměřuje především na endoskopické pracoviště se standardním endoskopickým vyšetření. Provádí gastroskopii standardním i transnasálním přístupem. Dále provádíme koloskopie, sigmoideoskopie, flexibilní rektoskopie ve všech indikacích včetně screeningu.

Transnasální gastroskopie je šetrnější a pacienty většinou lépe tolerovanou metodou. Princip vyšetření je v zavedení hadičky nosem. Od klasické endoskopické metody se liší tím, že se obejde kořen jazyka a nedochází k problémům s dávením nebo říháním. Tím je pro pacienta  přijatelnější.

Chirurgická ambulance

Chirurgická ambulance ošetřuje a léčí úrazy, bolesti břicha, cévní obtíže i chronické rány jak ambulantně, tak ve spolupráci s pražskou jednodenní i akutní nemocnicí.

Operativu provádí v týmu špičkově vycvičených zdravotníků v moderně vybavených operačních sálech s navazující lůžkovou péčí.

Oba chirurgové indikují a osobně provádí artroskopické operace kolen, operace varixů, laparoskopické operace kýl, žlučníků, appendix vermiformis i klasické operace v chirurgii a traumatologii.

Kromě ambulancí je v Ambulantním centru Nemocnice Žižkov k dispozici nutriční a stomická poradna a očkovací centrum s odběrem krve. Nechybí ani SONO a RTG pracoviště.

Moderní příjemné prostředí

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov kromě rozšíření nabídky lékařských odborností má i k léčbě a diagnostice nové moderní přístrojové vybavení. Zrenovovány byly i samotné ambulance lékařů.

Aby bylo pro pacienta vše příjemné, velkou investicí prošla čekárna a prostory pro pacienty.

Kromě stavebních prací a nové koncepce rozvržení prostoru byla čekárna Ambulantního centra Nemocnice Žižkov vybavena i stylovým nábytkem na míru. Součástí jsou i služby pro čekající pacienty, mezi které lze jmenovat bazplatné připojení k WiFi síti. Nechybí ani nápojové či jídelní automaty či stojany s denním tiskem.

"Hlavní stavební práce byly hotovy již na konci února. Původně jsme plně vybavenou čekárnu chtěli otevírat už v březnu, se začátkem očkování proti covid-19.  Zdrželi jsme se kvůli dodávce nábytku a vybavení do čekárny. Věřím ale, že nám pacienti odpustí ty útrapy, které každou rekonstrukci provází. Výsledek je určitě pozitivní," říká ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov Tomáš Krajník.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov bylo ještě dovybaveno navigačním systémem, aby se pacient snadno zorientoval, co se v 1. patře nachází za ambulance a ve kterých dveřích je konkrétní ambulance.

Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/praha/ambulantni-centrum-nemocnice-zizkov-nabizi-v-modernim-prostredi-odborne-lekare-v-praze-3.html
Publikováno: 17. 4. 2021