Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov vyzývá zájemce o očkování k registraci

Článek na webu MediaShow.cz, 24.3.2021

Proces nerovnoměrné distribuce vakcín proti covid-19 v Praze vytváří situaci, kdy některá očkovací místa mají více vakcín než jiná. Důvodem je i to, že v hlavním městě zejména fakultní nemocnice patřící státu mají jiný typ distribuce vakcín než ostatní zařízení.

Fakultní nemocnice, městská zařízení, očkovací místa městských částí či zřizovaná přímo magistrátem. A k tomu soukromá zařízení.

Všechna ta jsou závislá na dostatečné distribuci vakcín, aby mohla očkovat přihlášené zájemce.

Zatímco u fakultních nemocnic distribuci vakcín zajišťuje stát, v případě ostatních pražských očkovacích míst o redistribuci vakcín rozhoduje i krajský, tedy pražský očkovací koordinátor.

Přihlašovaní na očkování probíhá prostřednictvím webu ministerstva zdravotnictví.

Zde si zájemci vybírají očkovací místo. Pokud systém vyhodnotí, že patří do skupiny lidí, kteří se mohou očkovat, pošle PIN kód. Druhý PIN kód pak stanoví termín a čas.

Redistribuce vakcín mezi jednotlivá očkovací místa pak závisí i na pomyslné frontě. Podle toho, kam se lidé přihlašují, tím se tvoří fronta, ve které čekají. Jakmile očkovací místo obdrží vakcíny, pomyslnou závoru otevře a začnou se určovat termíny a časové sloty.

V případě Nemocnice sv. Kříže Žižkov se jedná o očkovací místo zřízené ve spolupráci s MČ Praha 3.

Přestože není nutné, aby se na toto očkovací místo v Kubelíkově ulici 16 hlásili jen lidé bydlící v Praze 3, bylo očkovací místo pro ně zřízeno, aby nemuseli do vzdálenějších nemocnic či velkokapacitních očkovacích center.

Očkovací místo v Ambulatním centru Nemocnice Žižkov je otevřeno od pondělí do pátku (8 - 16 hodin). Očkování proti covid-19 probíhá dle počtu dodaných vakcín.

"Obecně počet vakcín, které nám koordinátor přidělí, neovlivníme. Ale snažíme se počet vakcín pro Nemocnici Žižkov navyšovat, abychom mohli očkovat. Kapacitu, prostory i personál na to máme, " říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Do Nemocnice sv. Kříže Žižkov má dorazit jednorázová dodávka o zhruba 1 000 ks vakcíny proti covid-19 Moderna. 

"Jsme připraveni toto množství vakcíny v co nejkratším čase aplikovat zájemcům o očkování, " říká ředitel Tomáš Krajník. 

"Pokud se zájemci registrují na webu ministerstva zdravotnictví, mají velkou šanci být v co nejkratší době naočkováni, " dodává ředitel Nemocnice Žižkov. "Děkuji vedení MČ Prahy 3 za součinnost k získání většího množství vakcíny pro naše očkovací místo."

Pokud se chcete registrovat k očkování v Nemocnici Žižkov, vyberte v rezervačním systému jako očkovací místo Nemocnici sv. Kříže Žižkov. 

V případě doplňujících dotazů neváhejte kontaktovat pracovníky očkovacího centra Nemocnice Žižkov: Informace na telefonu 221 012 271 nebo emailu: ockovacicentrum@nskz.cz.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/praha/ambulantni-centrum-nemocnice-zizkov-vyzyva-zajemce-o-ockovani-k-registraci.html
Publikováno: 27. 3. 2021