Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Bezbariérovost a otevřenost je náš cíl, říká ke koncertu The Tap Tap ředitel Nemocnice sv. Kříže Žiž

Článek na webu MediaShow.cz, 1.7.2021

Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap, si vybral pro koncert plánovaný na 12.8.2021 terasu v 6. patře Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici v Praze 3.

Zalíbil se mu nejen prostor, ale především myšlenka bezbariérovosti budovy, kterou se stavebními pracemi snaží naplnit ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

"Přijde mi super, že v Nemocnici sv. Kříže otevírají terasu i pro ležící pacienty. Praha 3 má pořád s bezbariérovostí trochu problém a tohle je velký krok správným směrem," říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.

Žižkovská nemocnice je v Praze 3 už téměř 100 let, přestože budova se pro bezbariérový provoz proměňuje až poslední dva roky, kdy vlastník budovy - Česká provincie Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže z Kroměříže - se rozhodl rozvíjet lůžkovou a ambulantní péči, přestože panovaly obavy, že objekt bude přeměněn na byty či kanceláře.

"Vytvořit zdravotnické zařízení v moderním pojetí v historické budově, kterou navíc kromě pacientů chceme otevřít i široké veřejnosti, není snadné. Potřebujete skloubit medicinské, hygienické, pro pacientské požadavky a v případě budovy v Kubelíkově ulici i nároky památkářů, neboť budova se nachází v městské památkové zóně západního Žižkova," vysvětluje Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

K otevřenosti nemocnice má sloužit kromě prvních dvou podlaží, kde se nachází ambulantní centrum včetně očkovacího centra, také letní terasa v 6. patře budovy. Až sem povede výtah. Právě dokončení bezbariérovosti a proměnu terasy na veřejný prostor vhodný i pro kulturní akce, nalákalo Šimona Ornesta z The Tap Tap právě zde uspořádat koncert.

"Koncert bude naprosto „plnotučný“, i když prostor terasy budeme muset využít trochu nestandardním způsobem. Ale bude nás všech 20," říká kapelník Šimon Ornest.

"Zahrajeme zhruba 45 minut z naší poslední desky Noha na kolejích. Nabídneme i nové dva hity Ray Charles z Karviné o našem pianistovi Petrovi a písnička Švihlá Jana o naší zpěvačce," nabízí ochutnávku z chystaného koncertu v netradičním prostředí Šimon Ornest.

"Nemocnice sv. Kříže Žižkov je církevní nemocnicí v Praze 3. Specializuje se na lůžkovou dlouhodobou, rehabilitační, ošetřovatelskou a následnou péči," dodává ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/show/bezbarierovost-a-otevrenost-je-nas-cil-rika-ke-koncertu-the-tap-tap-reditel-nemocnice-sv-krize-zizkov.html
Publikováno: 18. 8. 2021