Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Biskupové se vydali za nemocnými

Článek v Katolickém týdeníku, 15.2.2022

U příležitosti 30. Světového dne nemocných se minulý týden čeští a moravští biskupové setkali s pacienty a zdravotníky církevních nemocnic.

Pražskou Nemocnici sv. Kříže Žižkov, kterou od roku 2019 po restitucích opět vlastní a spravují Milosrdné sestry svatého Kříže, navštívil minulý čtvrtek kardinál Dominik Duka. „Jsem ‚šokován‘, protože před více než dvěma lety jsem slyšel, v jak špatném stavu nemocnice je,“ pochválil kardinál, jak špitál postupně vzkvétá díky modernizaci budovy. Po mši svaté za nemocné i jejich ošetřovatele, kterou hudebně doprovázely sestry v tamní kapli, požehnal pražský arcibiskup tomuto místu modlitby. Požehnání poté udělil i oddělení s novým rentgenem. „Ať najde co nejméně nemocí,“ přimlouval se.

Ředitel nemocnice Tomáš Krajník poděkoval církvi za to, že investuje do oddělení, která jsou spíše ztrátová. „Pečujeme tam, kde to ostatní vzdali a zavírají oči, protože to ekonomicky nedává smysl,“ dodal. Kardinál poté navštívil pacienty s tracheostomií na zrekonstruovaném oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Chvíli s nimi promluvil a rozdal jim památeční obrázky s Madonou svatovítskou. Následně se setkal v kapli se zaměstnanci nemocnice.

Zdroj: https://www.katyd.cz/clanky/zpravodajstvi/biskupove-se-vydali-za-nemocnymi.html
Publikováno: 25. 2. 2022