Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Chirurgové Ondřej Krajník a Zdeněk Horák jsou oporou Nemocnice Žižkov

Článek na IDNES.cz, 22.1.2020

Praha 3 má nemocnici. Po lůžkové ošetřovatelské péči a ambulancích církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov od ledna rozšířila zdravotní péči o operace v oblasti chirurgie. Oporami jsou chirurgové MUDr. Ondřej Krajník a MUDr. Zdeněk Horák se specializací na chirurgii, traumatologii a cévní chirurgii.

Základem poskytování zdravotní péče je chirurgická ambulance v Kubelíkově ulici v Praze 3. Nemocnice sv. Kříže Žižkov, která patří katolické církvi, prochází obdobím rozvoje, modernizace a rozšiřování poskytovaných služeb z veřejného zdravotního pojištění.

Co je chirurgická ambulance v Nemocnici Žižkov?

Ondřej Krajník: Jsme odborná chirurgická ambulance poskytující péči nejen pro obyvatele Prahy 3, Prahy 2 či dalších blízkých částí hlavního města. Mohou k nám přijít i pacienti ze Středočeského kraje a díky ordinaci i v Roudnici nad Labem se postaráme i o pacienty z Podřipska.

Zdeněk Horák: Ošetřujeme a léčíme úrazy, bolesti břicha, cévní obtíže i chronické rány jak ambulantně, tak ve spolupráci s pražskou jednodenní i akutní nemocnicí.

Provádíte i chirurgické operace?

Ondřej Krajník: Ano, provádíme chirurgické operace. Avšak z kapacitních důvodů budovy na Žižkově spolupracujeme s jednou klinikou na Vinohradech a s další církevní nemocnicí v Praze 1 Pod Petřínem. Operativu provádíme v týmu špičkově vycvičených zdravotníků v moderně vybavených operačních sálech s navazující lůžkovou péčí.

Zdeněk Horák: Indikujeme a osobně provádíme artroskopické operace kolen, operace varixů, laparoskopické operace kýl, žlučníků, appendix vermiformis i klasické operace v chirurgii a traumatologii.

Jaké výkony provádíte v ambulanci v Kubelíkově ulici v Praze 3?

Ondřej Krajník: Je toho hodně. Ošetření a léčba úrazů (krvavé i nekrvavé úrazy a popáleniny), kompletní traumatologie pohybového ústrojí (specializace na úrazy kolenního kloubu), samozřejmě sádrování. Díky tomu, že je k dispozici RTG či SONO, jsme schopnit léčit bolesti břicha.

Zdeněk Horák: Věnujeme se ošetření a léčbě zánětlivých a hnisavých onemocnění kůže a podkoží, ošetření a léčbě zarůstajících nehtů, ošetření a léčbě synechií předkožky (obtížného přetahování předkožky) u chlapců.

Ondřej Krajník: Dále ošetřujeme a léčíme chronické rány (vlhké hojení) ve spolupráci s firmou Hartmann. Kožní excise a exstirpace (kožní pigmentová znaménka, kožní nádory, bradavice, podkožní bulky, atheromy, lipomy, gangliony).

Zdeněk Horák: Nabízíme vyšetření a léčbu onemocnění cév, onemocnění žil, onemocnění tepen (duplexní ultrazvuk přímo v ambulanci). Dále sklerotizaci křečových žil či punkce a obstřiky kloubů, šlachových úponů a tíhových váčků.

Kdy ordinujete a jak se pacienti mohou k vám objednat?

Ondřej Krajník: V Kubelíkově ulici 1250/16 v Praze 3, v budově Nemocnice sv. Kříže Žižkov, ordinujeme od pondělí do pátku od 7 do 14 hodin. K tomu ordinuji v pondělí a úterý od 15 do 16.30 hodin v chirurgické a traumatologické poradně v Roudnici nad Labem, Neklanova ulice 1809.

Zdeněk Horák: Také ordinuji v Praze 3 od pondělí do pátku od 7 do 14 hodin a v Roudnici nad Labem ordinuji ve středu a ve čtvrtek od 15 do 16.30 hodin.

Jak se lze objednat do ordinace v Kubelíkově ulici v Praze 3?

Ondřej Krajník: Buď osobně do Nemocnice sv. Kříže Žižkov, lépe telefonicky na čísle 221012240 či emailem chirurgie@nskz.cz.

Zdeněk Horák: Tyto kontakty platí i pro objednání do ordinace v Roudnici nad Labem, v Neklanově ulici.

O Nemocnici sv. Kříže Žižkov

V současné době jsou v Nemocnici Žižkov ambulance specialistů: Ambulantní centrum pro choroby plicní, hepato-gastroenterologie provozující i metodu transnasální gastroskopie, interní, interní s kardiologickou poradnou, kardiologie či chirurgie.

Dále je k dispozici nutriční poradna, stomická poradna, odběry krve, radiologie a sonografické pracoviště.

„Naší prioritou je rozšiřovat správnou atmosféru a kvalitu poskytované zdravotní péče. Proto investujeme do rozvoje a oprav nemocnice, aby bylo zřejmé, že to myslíme vážně. Tyto všechny kroky mají za úkol zajistit komplexní, kvalitní a ucelenou péči na jednom místě,“ říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Součástí služeb nemocnice v Praze 3 je také provoz lékárny, kde personál si zakládá na poradenské činnosti.

Zdroj: https://sdeleni.idnes.cz/praha/chirurgove-ondrej-krajnik-a-zdenek-horak-jsou-oporou-nemocnice-zizkov.A210120_130755_prahah-sdeleni_hradr
Publikováno: 30. 1. 2021