Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Články o očkovacím místě v Nemocnici Žižkov v Praze 3

Radnice Prahy 3 ve spolupráci s Nemocnicí sv. Kříže Žižkov připravila očkovací místo v Kubelíkově ulici v Praze 3.

Zde je seznam médií, kde informace byly publikovány.

Konkrétně na webech Pražský deník.cz, Týden.cz, Pražská drbna.cz, Pražský patriot.cz nebo na MediaShow.cz.

Článek na Pražská drbna.cz, 21.1.2021

Ve spolupráci s Nemocnicí sv. Kříže zajistila Praha 3 očkovací místo, kde budou moci zdravotníci naočkovat 100 až 400 lidí denně. Nemocnice se již oficiálně přihlásila do registru očkovacích míst. Nyní žádá o vakcíny.

Nechceme, aby se senioři tlačili ve velkokapacitních očkovacích centrech

Praha 3 je připravená okamžitě začít očkovat seniory nad 80 let. Spolu s Nemocnicí sv. Kříže proto zřídila očkovací místo.

„Nechceme, aby se senioři 80+ tlačili ve velkokapacitních očkovacích místech. Je proto třeba rychle zřizovat další,“ vysvětluje místostarosta Ondřej Rut. Nemocnice sv. Kříže, která se nachází v Kubelíkově ulici, splňuje všechny požadavky státu. Během jednoho týdne se tak dokázala na očkování připravit.

Cílem zřízení očkovacího místa je nabídnout občanům Trojky včasnou vakcinaci v blízkosti jejich bydliště a zároveň jim zajistit kvalitní zdravotní péči.

„My jsme připraveni.“

Podle ředitele nemocnice Tomáše Krajníka je nemocnice poskytovatelem lůžkové i ambulantní péče a disponuje vlastní lékárnou. „Nabízí komplexní zdravotní péči a tedy i spolupráci na zřízení očkovacího místa,“ uvedl Krajník.

Z nemocnice a radnice Prahy 3 jednohlasně zní: „My jsme připraveni.“ Vedení Prahy 3 tak apeluje na ministerstvo zdravotnictví, aby očkovací místo schválilo. „Žádáme krajského koordinátora i ministerstvo zdravotnictví, aby zde neprodleně očkovací místo schválili, zařadili ho do centrálního rezervačního systému a uvolnili vakcíny,“ apeluje Rut.

Podle slov starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je stávající stav neudržitelný, jelikož vládou zřízená očkovací centra praskají ve švech. Ptáček vidí potenciál v decentralizaci a navýšení počtu očkovacích míst, která budou občanům blíže.

„Ostatně podobně jsme postupovali i před půl rokem, kdy jsme vedle radnice otevřeli vlastní testovací centrum na covid-19,“ shrnuje starosta.

Zdroj: https://prazska.drbna.cz/z-kraje/praha-3/4651-nemocnice-sv-krize-v-praze-3-muze-okamzite-ockovat-proti-koronaviru-nyni-zada-o-schvaleni-i-vakciny.html
https://www.prazskypatriot.cz/praha-3-muze-ockovat-v-nemocnici-sv-krize/
https://www.mediashow.cz/praha/praha-3-muze-okamzite-ockovat-v-nemocnici-sv-krize-zizkov-zada-o-vakciny.html
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/expo-ockovaci-misto-sazeni-stromu-obora-hvezda-ockovani-nemocnice.html
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/praha-3-muze-okamzite-ockovat-v-nemocnici-svateho-krize-zada-o-vakciny_549819.html
Publikováno: 30. 1. 2021

Fotogalerie