Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

MediaShow.cz Stage: Koncert The Tap Tap živě ze 6. patra terasy Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Článek na webu MediaShow.cz, 11.8.2021 

Událost léta 2021 na pražském Žižkově. V rámci projektu MediaShow.cz Stage bude možné sledovat živý stream koncertu či přímo u velké obrazovky s ozvučením v Kubelíkově ulici v Praze 3. A to kapely The Tap Tap.

Letní terasa v 6. patře historické budovy Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 se ve čtvrtek 12. srpna 2021 promění v koncertní pódium skupiny The Tap Tap, která je složena ze zhruba dvacítky hendikepovaných muzikantů a klientů Jedličkova ústavu.

Od 17 hodin se na terase v historické zástavbě Žižkova rozezní tóny starších, legendárních i absolutních novinek hudební formace, které šéfuje kapelník Šimon Ornest.

Koncert mohou sledovat lidé zdarma přímo z ulice nebo prostřednictvím živého přenosu na Facebooku: Praha 3 a The Tap Tap.

"Přijde mi super, že v Nemocnici sv. Kříže otevírají terasu i pro ležící pacienty. Praha 3 má pořád s bezbariérovostí trochu problém a tohle je velký krok správným směrem," říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.

Budova v Kubelíkově ulici prochází postupnou rekonstrukcí. Přímo z ulice - chodníku až do 6. patra, do úrovni střechy, byl vybudován nový výtah, který splňuje i podmínky pro přepravu bezbariérových osob. Díky tomu nově zrekonstruovaná a vybavená terasa o gastro provoz umožňuje hospitalizovaným pacientům v jarních a letních měsících trávit čas v rámci rekonvalescence na prostorné terase.

Tato terasa navíc umožní naplnit i záměr budovu nemocnice otevřít pro veřejnost a v Praze 3 umožnit i další kulturní a společenský prostor pro konání hudební produkce, výstav, přednášek, ale také například seminářů.

"Vytvořit zdravotnické zařízení v moderním pojetí v historické budově, kterou navíc kromě pacientů chceme otevřít i široké veřejnosti, není snadné. Potřebujete skloubit medicinské, hygienické, pro pacientské požadavky a v případě budovy v Kubelíkově ulici i nároky památkářů, neboť budova se nachází v městské památkové zóně západního Žižkova," vysvětluje Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

"Koncert bude naprosto „plnotučný“, i když prostor terasy budeme muset využít trochu nestandardním způsobem. Ale bude nás všech 20," říká kapelník Šimon Ornest.

"Zahrajeme zhruba 45 minut z naší poslední desky Noha na kolejích. Nabídneme i nové dva hity Ray Charles z Karviné o našem pianistovi Petrovi a písnička Švihlá Jana o naší zpěvačce," nabízí ochutnávku z chystaného koncertu v netradičním prostředí Šimon Ornest.

"Nemocnice sv. Kříže Žižkov je církevní nemocnicí v Praze 3. Specializuje se na lůžkovou dlouhodobou, rehabilitační, ošetřovatelskou a následnou péči," dodává ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/show/mediashowcz-stage-koncert-the-tap-tap-zive-ze-6-patra-terasy-nemocnice-sv-krize-zizkov.html
Publikováno: 18. 8. 2021