Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice sv. Kříže na Žižkově prochází proměnou

Článek na Praha3.cz, 6.10.2020

Kromě rozšíření služeb pro pacienty nemocnice mění komunikační koncept, chce se více otevřít veřejnosti.

V roce 2019 (po 70 letech) se provoz nemocnice na Žižkově vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže k jejichž charismatu pomoc nemocným odedávna patří. Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Nemocnice sv. Kříže disponuje ambulantní i lůžkovou částí. Stěžejní je péče následná a rehabilitační. Na následnou a rehabilitační péči, které považuje za osvědčené a standardní součásti nemocnice se chce orientovat i v budoucnu. Počítá však s jejich rozvojem. Plánuje především posílení rehabilitace a nácviku denních činností pacientů, tak, aby se mohli co možná nejdříve vracet k běžným činnostem a do svého domácího prostředí.

Důležitý je rozvoj diagnostiky a ambulantní části nemocnice. Zároveň se vedení nemocnice chce více otevřít veřejnosti a přiblížit služby a benefity, které dosud jediná nemocnice na Praze 3 přináší.

„Nemocnice prochází proměnou. Její majitel investuje do rozvoje zanedbané budovy a zároveň rozšiřujeme služby pro pacienty nejen z Prahy 3. To chceme veřejnosti v následujících měsících sdělovat, proto vzniká nová PR a marketingová koncepce," říká jednatel a ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Zdroj: https://www.praha3.cz/aktualne-z-trojky/zpravy/nemocnice-sv-krize-na-zizkove-prochazi-promenou-n1086622.htm
Publikováno: 13. 10. 2020