Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zprovoznila nové RTG pracoviště

Článek na MEDIASHOW.cz, 16.3.2022

Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 zprovoznilo pro veřejnost nový digitální RTG přístroj v rekonstruovaných a modernizovaných prostorách.

RTG pracoviště je vybaveno přímou digitalizací. Snímek je v reálném čase odeslán do úložiště a může být okamžitě zpracováván lékařem. Odpadá vyvolávání nebo přenos na kazetě, jako je tomu u nepřímé digitalizace. Díky nejmodernějšímu přístroji jsme schopni snižovat dávku záření a také přesně zaclonit a zacílit snímek.

Pracoviště je vybaveno systémem ePACS.

Projekt ePACS je vysoce bezpečnou, stabilní, spolehlivou a rychle dostupnou platformou pro výměnu zdravotnických dat mezi poskytovateli zdravotních služeb v souladu s platnou legislativou. Projekt ePACS prokazuje svou spolehlivost a oblíbenost mezi uživateli již od roku 2007.
Do projektu je aktuálně zapojeno 582 poskytovatelů zdravotních služeb a vědeckých nebo školských zařízení v České republice i zahraničí a jejich počet kontinuálně narůstá.

Komunikační infrastruktura ePACS umožňuje rychlou a snadnou výměnu obrazové zdravotnické dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními akutní lůžkové péče, specializovanými radiologickými pracovišti i privátními lékaři.

RTG pracoviště v Nemocnici sv. Kříže Žižkov bylo v rámci únorové návštěvy kardinála Dominiky Duky (více zde) požehnáno a nyní může sloužit veřejnosti.

Otevřeno je denně od 7 do 15 hodin.

Tímto způsobem jsme doplnili diagnostiku tak, abychom mohli podat komplexní péči pacientovy na jednom místě.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/praha/nemocnice-sv-krize-zizkov-zprovoznila-nove-rtg-pracoviste.html
Publikováno: 24. 3. 2022