Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice Žižkov přijímá pacienty do plicní, kardio, gastro ambulancí

Článek na MediaShow.cz, 2.11.2020

Pražská Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici v blízkosti televizního vysílače se mění a rozšiřuje služby nejen pro Prahu 3. K lůžkové ošetřovatelské péči přidává ambulance specialistů i pro širší okolí z hlavního města. Za specialisty mohou dojíždět i pacienti ze Středočeského kraje.

"Důležitý je pro nás rozvoj diagnostiky a ambulantní části nemocnice. Proto také postupně rozšiřujeme spektrum poskytovaných ambulantních služeb včetně vybavení ambulancí lékařskými přístroji a moderním zařízením," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

V současné době jsou v Nemocnici Žižkov ambulance specialistů: ambulantní centrum pro choroby plicní, hepato-gastroenterologie, interní, interní s kardiologickou poradnou, kardiologie, v přípravě je chirurgie.

Dále je k dispozici nutriční poradna, stomická poradna, odběry krve, radiologie a sonografické pracoviště.

"Naší prioritou je vrátit do nemocnice tu správnou atmosféru a kvalitu poskytované zdravotní péče. Proto investujeme do rozvoje a oprav nemocnice, aby bylo zřejmé, že to myslíme vážně. Tyto všechny kroky mají za úkol zajistit komplexní, kvalitní a ucelenou péči na jednom místě," vysvětluje ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Součástí  služeb nemocnice na Praze 3 je také provoz lékárny, kde personál si zakládá na poradenské činnosti.

Plicní ambulance

Plicní ambulance přijímá nové pacienty. „Kromě dohledu nad tuberkulózou poskytujeme služby v plném rozsahu u všech plicních onemocnění.  Převahu našich pacientů tvoří pacienti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) - zde provádíme fyzikální a rentgenové vyšetření. Z funkčního vyšetření základní spirometrii,“ říká lékařka Renáta Kolaříková.

„CT hrudníku a bodytest  budeme využívat i při předepsaných kontrolách pacientů po prodělaném onemocnění covid-19,“ doplňuje lékařka Renáta Kolaříková.

Pacientům plicní ambulance radí s problémy odvykání kouření, v otázkách plicní rehabilitace. „Nemoci plicního oběhu a kardiální komorbidity řešíme v rámci Nemocnice Žižkov místními kardiology.“

Objednat vyšetření lze na telefonu 221 012 220.

Gastro ambulance

Endoskopické pracoviště provádí preventivní i léčebné endoskopické výkony včetně polypektomií a biopsií. A v rámci ambulantní činnosti kompletní klinické vyšetření v celém rozsahu oboru hepatologie a gastroenterologie.

„Naše péče je určena všem, kteří pociťují jakékoli potíže zažívacího traktu - od pálení žáhy, přes bolesti břicha až po krvácení po stolici. Nebo pro ty, kteří dostali doporučení od svého praktického lékaře. V rámci prevence kolorektálního karcinomu by měl každý, kdo překročil 50 let věku a kdo pravidelně nepodstupuje test na okultní krvácení, by měl jít na vyšetření. Pro ty, kteří vyšetření odkládají, třeba ze strachu - není důvod se bát,“ říká lékař David Bauman.

Objednat vyšetření lze na telefonu 720 520 363.

Kardiologická ambulance

Kardiologická ambulance je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.

„Mimo standardní provádíme také jícnovou echokardiografii, kdy se ultrazvuková sonda zavádí do jícnu a díky tomu jsme schopni detailněji vyšetřit srdeční struktury a nabídnout další terapeutický postup,“ říká lékař Miroslav Derevjanik.

Objednat vyšetření lze na telefonu 221 012 224.

Interní ambulance

Interní ambulance poskytuje diagnostiku onemocnění vnitřních orgánů. Komplexní, cílené a kontrolní interní vyšetření. Předoperační vyšetření. Vyšetření před lázeňskou léčbou. Průběžné sledování pacientů s chronickým onemocněním. Vyšetření pro posudkové účely.

Objednat vyšetření lze na telefonu 221 012 214.

Ošetřovatelská péče

Základem nemocnice je dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. Oproti obdobným zařízením městského, krajského či soukromého charakteru Nemocnice Žižkov se opírá o řádové sestry. To této péči dává jiný rozměr.

"Oddělení lůžek následné péče poskytuje léčebnou, komplexní ošetřovatelskou, rehabilitační a psychosociální péči pacientům, kteří vyžadují delší pobyt ve zdravotnickém zařízení po odléčení na akutním lůžku," vysvětluje ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/lifestyle/nemocnice-zizkov-prijima-pacienty-do-plicni-kardio-gastro-ambulanci.html
Publikováno: 4. 11. 2020