Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

O očkování proti covid-19 je v Praze velký zájem

Článek na MEDIASHOW.cz, 26.10.2021

V hlavním městě jsou fronty a čekání na vakcínu proti covid-19. Proto v Praze očkovací místa rozšiřují provozní dobu, a to nejen v nemocnicích.

„Na území hlavního města sledujeme nárůst zájmu o očkování, zejména v posledním týdnu. Důvodů je samozřejmě více. Podle mého názoru především obava z nových vládních opatření v podobě ukončení úhrad antigenních a PCR testů v kombinaci s možností nechat se očkovat posilovací dávkou již po 6 měsících po dokončeném očkování,“ prohlásil Martin Ježek, krajský koordinátor očkování a ředitel magistrátního odboru zdravotnictví.
Velký zájem je v očkovacích místech v Praze 4 na Chodově v obchodním centru, tak jako na hlavním vlakovém nádraží v centru metropole. Zde se tvoří dlouhé fronty a pro zájemce se prodlužuje čekací doba.

Obdobná situace je i v pražských fakultních nemocnicích. Podle mluvčí Bulovky Evy Libigerové byla posílena kapacita personálu i provozní doba. Fakultní nemocnice v Praze 8 očkuje dle předchozí registrace.

Naopak bez registrace očkuje Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Praze 3.

"Kvůli zvýšenému zájmu opět navyšujeme kapacity personálu. V případě ještě většího zájmu jsme operativně schopni navýšit i provozní dobu. Zájemci mohou přijít v pondělí a úterý mezi 13. a 15. hodinou. Dále ve čtvrtek od 8 do 15.30 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin," sdělil mluvčí nemocnice v Kubelíkově ulici Radek Pešout.

Naopak z kapacitních důvodů Nemocnice sv. Kříže Žižkov omezuje očkování proti jiným nemocem jako např. proti chřipce. Tyto zájemce dočasně odkazuje na jiná pracoviště.

Mezi zájemci o očkování je rostoucí poptávka po jednodávkové vakcíně Janssen. Dále trvá největší zájem o vakcínu Comirnaty.
Podle odborníků se covid-19 nejrychleji šíří mezi školou povinnými dětmi, které většinou fungují jen jako „přenašeči“ a průběh nemoci mívají slabý nebo zcela bezpříznakový.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/praha/o-ockovani-proti-covid-19-je-v-praze-velky-zajem.html
Publikováno: 22. 11. 2021