Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

O očkování proti covidu je malý zájem, vakcíny nabízí zhruba 30 míst v Praze

Článek na Pražský deník.cz, 26.4. 2022

Malý zájem o očkování proti koronaviru potvrzují pražské nemocnice i soukromé laboratoře. Momentálně nabízí vakcíny, které mají eliminovat rizikový průběh nemoci covid-19, zhruba třicítka míst v metropoli. Denně jejich služby využívá v průměru jen desetina nebo i méně lidí než například loni na podzim.

„Určitě je zájem během posledního měsíce na dvaceti procentech toho, co se očkovalo v únoru a březnu, oproti konci minulého roku pak na deseti procentech. Pokud se nebude očkovat novým typem vakcíny, cíleně zaměřeným na nové mutace, neočekáváme opětovný nárůst poptávky,“ odhaduje ředitel církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov Tomáš Krajník.

Také jeho zařízení už omezilo očkovací služby na dva dny v týdnu a do budoucna uvažují o vyhrazení jediného dne, případně očkování „například v rámci interní ambulance“.

V malé žižkovské nemocnici mírně vede „v popularitě“ Moderna před Comirnaty a jasně převažují třetí posilující dávky, pro které přicházejí většinou senioři.

„Celkem často dorazí i cizinci, kteří potřebují očkování k cestování. Senioři jsou ukázněná skupina a po obdržení výzvy přes Tečku a telefon k očkování se na třetí dávky dostavují. Většina lidí se vzhledem k převažujícímu počtu nových mutací nechají k očkování znovu motivovat, až se začnou distribuovat vakcíny cílené na nové mutace. Obecně je známo, že zvyšováním frekvence očkování dalšími dávkami stejného typu není zaručen lineární růst imunizace organismu vůči covid-19,“ dodal Krajník.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ockovaci-mista-zeji-prazdnotou-20220425.html
Publikováno: 17. 5. 2022