Napsali o nás

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Očkování pro skupinu 16+. Vybrat si lze i očkovací centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Článek na webu MediaShow.cz,  1.6.2021

Lidé ve věku od 16 do 29 let se budou moci k očkování proti covidu-19 hlásit od noci ze čtvrtka na pátek 4. června 2021.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO)  jde o 1, 485 milionu lidí. „Věřím, že i nejmladší projeví velký zájem, “ napsal na Twitter Andrej Babiš. Ve věkové kategorii mezi 30 a 50 lety věku čeká nyní podle něj na první dávku 168 tisíc lidí.

„Je to dáno tím, že nabíhají druhé dávky. Dostáváme nějaké dodávky, lidé chodí na druhé dávky a prvoočkovaní možná musí chvíli čekat. Proto to musíme naplánovat tak, abychom systém třeba ze dne na den nezahltili a lidé čekající na druhé dávky byli doočkováni, “ vysvětlil v CNN Prima News ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).Zájem o očkování ve skupině 30+ je podle něj poměrně dobrý.

„Musíme si uvědomit, že pro třicátníky byl termín nedávno, z toho nemůžeme dělat závěr. Třeba se zaregistrují později, “ řekl.

Kdy se s očkováním dostane na mladší děti, zatím ministr neví. Věří, že skupinu 12+ vláda spustí nejpozději ve druhé polovině léta. „Ale to bych spekuloval, bude záležet na zájmu generace 16+, “ dodal v CNN Prima News.
Praha nabízí více očkovacích center

V Praze se lze očkovat ve více centrech. Kromě dvou velkokapacitních v O2 Universum a Kongresovém centru Praha se očkuje i v některých fakultních nemocnicích či ambulantních centrech.

Očkovací centrum má i Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici v Praze 3. Zde očkují vakcínou Pfizer nebo Moderna.

Přihlášení k očkování probíhá ve dvou krocích:

Prvním krokem je registrace, na jejímž začátku vyplníte telefonní číslo. Dorazí vám SMS zpráva s ověřovacím kódem PIN1. Po vyplnění tohoto kódu zadáte údaje o sobě (jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo a název své zdravotní pojišťovny) a vyberete místo, kde se chcete nechat očkovat.

Registrace k očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému: registrace.mzcr.cz (nebo: crs.mzcr.cz).

Druhým krokem je rezervace. Ve chvíli, kdy se na vámi vybraném očkovacím místě uvolní termín, obdržíte zvací SMS zprávu s kódem PIN2. Po zadání tohoto kódu provedete rezervaci termínu. Zvací SMS zpráva znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny.

Rezervaci termínu očkování je po registraci možné provést na odkazu: rezervace.mzcr.cz.

Rezervaci je nutné udělat do 72 hodin od obdržení PIN 2. Bez zvací SMS není rezervace možná.

Pokud se chcete registrovat k očkování v Nemocnici Žižkov, vyberte v rezervačním systému jako očkovací místo Nemocnici sv. Kříže Žižkov.

V případě doplňujících dotazů neváhejte kontaktovat pracovníky očkovacího centra Nemocnice Žižkov: Informace na telefonu 221 012 271 nebo emailu: ockovacicentrum@nskz.cz. Více o očkování zde.

Zdroj: https://www.mediashow.cz/praha/ockovani-pro-skupinu-16-vybrat-si-lze-i-ockovaci-centrum-nemocnice-sv-krize-zizkov.html
Publikováno: 1. 6. 2021