Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Červenec: Informace o očkování covid-19 v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

V Nemocnici sv. Kříže Žižkov, Kubelíkova 16, Praha 3, probíhá očkování proti covid-19.

Registrace je otevřena pro skupinu 16+, registrace probíhá přes registrační systém ministerstva zdravotnictví registrace.mzcr.cz

Od 1.7.2021 je otevřena registrace i pro děti ve věku 12-15 let. Nemocnice sv. Kříže děti neočkuje, neboť je při očkování nutnost dozoru pediatra a naše nemocnice nedisponuje dětským lékařem. 

Očkujeme od skupiny 16+ s tím, že ve skupině 16 - 18 let podáváme výlučně vakcínu Pfizer. 

Ostatní registrovaní k první dávce vakcíny mají aplikovanou vakcínu Moderna. Dle aktuální vytíženosti druhých dávek vakcíny Pfizer mohou i prvně očkovaní dostat vakcínu Pfizer. 

Co se týče očkování u první dávky, aktuálně uspokojíme všechny ve frontě - čekací doba na PIN 2 je 1 až 2 dny. V kategorii 16 - 18 let může být z organizačních důvodů čekací doba na PIN 2 5 až 7 dní. Termíny jsou ale prakticky volné ihned. 

Urychlujeme i druhé dávky. Modernu jsme zkrátili na 4 až 5 týdnů. 

Jiné je to u vakcín Pfizer. U nové dávky zkracujeme i druhou dávku. U dříve očkovaných vakcínou Pfizer se dodržuje termín druhé dávky po 6 týdnech. Důvodem je "hromadění" druhých dávek ze dvou očkovacích dní a překračování denní kapacity centra. 

Aktuální informace ke druhé dávce očkování v Nemocnici sv. Kříže Žižkov. V případě zájmu o zkrácení termínu druhé dávky dle doporučení MZČR kontaktujte přímo naše pracovníky emailem na ockovacicentrum@nskz.cz.

Děkujeme za pochopení, tým očkovacího centra Nemocnice sv. Kříže Žižkov
MUDr. David Bauman
Publikováno: 29. 6. 2021