Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Druhá vlna očkování proti covid-19 v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

V očkovacím centru Nemocnice Žižkov začala druhá vlna očkování proti covid-19. Do Ambulantního centra v Kubelíkově 16 v Praze 3 přicházejí pro druhou dávku vakcíny Moderna lidé naočkovaní v první polovině března 2021.

Díky tomu se mění systém očkování pro registrované v systému ministerstva zdravotnictví, kteří si vybrali jako očkovací místo Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

"Registrační systém je otevřen pro skupiny 65+ a další preferované skupiny. V dalších dnech se má otevřít pro lidi 60+ a vláda chce po týdnu otevírat registraci pro další věkové skupiny. Zároveň očkovací místa musí aplikovat druhé dávky vakcín pro lidi, kteří byli očkováni vakcínou Moderna po 42 dnech. Vakcín ale není stále tolik, aby bylo možné v relativně přijatelné době zvát pacienty na první dávku očkování - a zároveň očkovat pacienty, kteří potřebují aplikovat druhou dávku," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Místo, aby Nemocnice sv. Kříže Žižkov získávala více vakcín či byla distribuce po týdnu, momentálně je distribuce po 14 dnech a počet vakcín není navýšen na stav, aby byl uspokojen počet registrovaných pro první dávku vakcíny v krátkém čase.

Důvodem je, že dodanou vakcínu musí prioritně dostat lidé již naočkovaní a vyžadující druhou dávku.

Jako příklad lze uvést dodávku 700 vakcín, z toho 300 musí být vyhrazeno pro druhou dávku. Rovněž všichni očkovaní se musí znovu dostavit do Nemocnice sv. Kříže Žižkov, aby byli znovu naočkováni.

Termíny od druhé poloviny dubna 2021 jsou již rezervovány pro pacienty vyžadující druhou aplikaci vakcíny.

"Pokud získáme více vakcín tak, aby opět mohli být v přijatelně krátké době očkování první dávkou pacienti z preferovaných skupin a zároveň dostali druhou dávku již očkovaní, budeme schopni garantovat kratší termíny pro nově očkované," ujišťuje ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.
Publikováno: 22. 4. 2021