Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Letní terasa v 6. patře Nemocnice sv. Kříže Žižkov slouží hospitalizovaným pacientům

Jedinečná letní terasa v 6. patře budovy Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 je v provozu. Vloni a letos na jaře prošla kompletní rekonstrukcí, která zajistila nejen bezpečnost, ale především bezbariérový provoz. 

Nově budova nemocnice disponuje dvěma výtahy.

Nový bezbariérový výtah umožňuje pacienty s kompenzačními pomůcky jako je třeba vozík dopravit nejen z jednotlivých oddělení, ale přímo z ulice (ze suterénu) až do 6. patra budovy. 

Samotná terasa byla vybavena lavicemi a stoly, slunečníky i stánkem pro uchování pokrmů. Na terase za pěkného počasí je možné hospitalizovaným pacientům podávat například obědy či večeře. 

Avšak terasa je určena zejména pro pobyt pacientů na vzduchu s cílem poskytnout jim i přímý sluneční svit. 

"Cílem zmodernizované a zlepšené zdravotní péče v rámci následného a rehabilitačního oddělení je pacientům nabídnout komplexní nabídku s cílem zlepšit jim zdravotní stav," říká ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov Tomáš Krajník. 

"Začali jsme modernizací jednotlivých oddělení, kdy rekonstrukce postupně probíhají po patrech. Nakoupili jsme nové polohovací postele, kompenzační a rehabilitační pomůcky, v rámci Ambulantního centra Nemocnice Žižkov máme diagnostické přístroje. Nejnověji jsme otevřeli terasu, na které mohou pacienti s našimi pracovníky čerpat energii," říká Tomáš Krajník. 

Letní terasa v 6. patře budovy Nemocnice sv. Kříže Žižkov byla pokřtěna koncertem skupiny The Tap Tap 12.8.2021. Na fotogalerii se podívejte zde
Publikováno: 23. 8. 2021

Fotogalerie