Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Lůžková oddělení a Ambulantní centrum: informace pro návštěvy a pacienty

Na základě nepříznivé epidemiologické situace a z důvodů ochrany pacientů je v Nemocnici sv. Kříže Žižkov vyhlášen od pondělí 25. 10. 2021 zákaz návštěv pacientů, a to do odvolání.

Zákaz se netýká návštěv pacientů v terminálním stádiu a po domluvě s primářem či ošetřujícím lékařem za zvýšených hygienických opatření.

Pokud bude návštěva povolena lékařem, na pokoji pacienta bude maximálně jedna osoba.

S ohledem na naše pacienty i zaměstnance nemocnice prosíme o respektování tohoto zákazu.

Zároveň žádáme, aby také návštěvníci ambulancí omezili pohyb v budově nemocnice až do doby, než budou návštěvy opět povoleny a připomínáme, že i nadále pro ambulantní pacienty platí povinnost nošení roušek v areálu nemocnice, a to i ve venkovních prostorách.

Nemocnice Sv. Kříže Žižkov
Pravidla a doporučení

Návštěvy pacientů v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních jsou možné pouze při schválení lékařem, a pouze pokud návštěva splní jednu z následujících podmínek:

- doloží negativní RT-PCR starý nejvýše 3 dnů nebo POC antigenní test starý nejvýše 24 hodin,

 - doloží, že v době ne delší než 180 dnů přede dnem návštěvy prodělal(a) onemocnění covid-19,

- aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.

Návštěva musí mít po celou dobu nasazen respirátor třídy FFP2 (KN95) bez výdechového ventilu. Děti, které ještě nezahájili povinnou školní docházku ochranný prostředek mít nemusí, dětem do 15 let věku postačí chirurgická rouška.

Dodržujte prosím pokyny personálu nemocnice.
Publikováno: 25. 10. 2021