Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Moderní a příjemné prostředí Ambulantního centra Nemocnice Žižkov je otevřeno

Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 otevřela zrekonstruované Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov

Moderní a příjemné prostředí je výsledkem půlroční rekonstrukce 1. patra historické budovy Nemocnice sv. Kříže Žižkov, kde se nachází ordinace specialistů: plicní, kardiologická, interní, gastroentorologická, chirurgická ambulance, nutriční a stomická poradna a očkovací centrum s odběrem krve. Podrobnosti o ambulancích zde.

Kromě stavebních prací a nové koncepce rozvržení prostoru byla čekárna Ambulantního centra Nemocnice Žižkov vybavena i stylovým nábytkem na míru. Součástí jsou i služby pro čekající pacienty, mezi které lze jmenovat bazplatné připojení k WiFi síti. Nechybí ani nápojové či jídelní automaty či stojany s denním tiskem.

"Hlavní stavební práce byly hotovy již na konci února. Původně jsme plně vybavenou čekárnu chtěli otevírat už v březnu, se začátkem očkování proti covid-19.  Zdrželi jsme se kvůli dodávce nábytku a vybavení do čekárny. Věřím ale, že nám pacienti odpustí ty útrapy, které každou rekonstrukci provází. Výsledek je určitě pozitivní," říká ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov Tomáš Krajník.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov bylo ještě dovybaveno navigačním systémem, aby se pacient snadno zorientoval, co se v 1. patře nachází za ambulance a ve kterých dveřích je konkrétní ambulance.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov nabízí v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 lůžkovou a ambulantní péči.

Ambulantní centrum je otevřeno od pondělí do pátku, v rámci očkovacího centra i v sobotu. Nachází se v 1. patře budovy.  Součástí je i vlastní lékárna Na Žižkově, do které se vchází přímo z Kubelíkovy ulice vlastním vchodem.

"Letos plánujeme kompletní rekonstrukci přízemí, kde by měla vzniknout vstupní hala s recepcí a bezbariérovým vchodem. Tato rekonstrukce by měla ještě více zlepšit vnímání dlouhodobě podinvestované budovy," dodává Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice Žižkov.

Související:
Přízemí domu Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici se změní
Publikováno: 3. 4. 2021

Fotogalerie