Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nová kardiologická ambulance v provozu

Od srpna 2020 nastoupil do naší nemocnice nový lékař MUDr. Miroslav Derevjanik a v tomto týdnu byla zprovozněna nová kardiologická ambulance. Pan doktor k nám přichází z kardiologického centra na Bulovce a položili jsme mu pár otázek, abychom ho mohli touto formou představit.

Kde jste pane doktore studoval lékařskou fakultu a kde jste profesně začínal?
Studoval jsem 1. lékařskou fakultu v Praze a nejprve jsem pracoval na interním oddělení v Neratovicích a záchranné službě, poté jsem se již přesunul na kardiologii na Bulovce.

Kardiologie je nesmírně zajímavý a rozvíjející se obor, ale zároveň je i velmi náročný a složitý. Co Vás vedlo k rozhodnutí věnovat se právě tomuto oboru?
Z medicíny mi učarovali interní obory, proto jsem po ukončení studia začal pracovat na interním oddělení a postupně především kardiologie, která má dnes nejenom ohromnou diagnostickou základnu, ale je schopna nabídnout terapeutické přístupy, které můžou vrátit lidi zpět do plnohodnotného života. V kardiologii využívané diagnostické metody jsou stále pokročilejší a umožňují včasnou a kvalitní diagnostiku a já se mimo jiné věnuji zobrazovacím metodám (včetně echokardiografie).

Jaké konkrétní diagnostické metody na ultrazvuku a v rámci kardiologie zde v nemocnici provádíte?
Mimo standardní echokardiografii provádíme také jícnovou echokardiografii, kdy se ultrazvuková sonda zavádí do jícnu a díky tomu jsme schopni detailněji vyšetřit srdeční struktury a nabídnout další terapeutický postup. V rámci kardiologie provádíme také mimo laboratorních vyšetření, zátěžové EKG, nasazujeme holterovské monitorování tlaku a EKG (jedná se dlouhodobější monitoraci tlaku nebo EKG) a další metody, které nám pomohou ve včasné diagnostice.

Pro život je důležitá práce, ale i aktivní odpočinek, jaké máte koníčky a jakým způsobem relaxujete?
Mám rád pestrou škálu činností, nejvíc mne dobíjí příroda a cestování, také sportuji, hodně jsem se věnoval běhání a teď po krátké pauze bych příští rok rád absolvoval maraton. Nedávno jsem si pořídil motocykl a začal si užívat Prahu a svět kolem z jiné perspektivy.

Poslední otázka, jak je možné se k Vám do ambulance objednat?
Můžete se přijít objednat k nám do nemocnice nebo zavolat na telefon 221 012 224.
Kardiologická ambulance je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.
 
Publikováno: 28. 8. 2020

Fotogalerie