Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Objednejte se na SONO (sonografické) vyšetření v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Objednejte se do Ambulantního centra Nemocnice sv. Kříže Žižkov snadno a rychle.

Vhodný termín návštěvy SONO vyšetření objednáte přes online objednávkový formulář, email recepce@nskz.cz či telefonní číslo: 221012271, 221012272.

Proč SONO vyšetření?

SONO je jedna ze základních zobrazovacích metod. Umí zjistit, jak to vypadá s játry, ledvinami, uzlinami, žlučníkem, močovým měchýřem - obecně v dutině břišní, v tříselné oblasti a krku.

K tomuto vyšetření je obvykle nutné doporučení. To kromě praktického lékaře napíše i internista, gastroenterolog či chirurg v ambulanci - záleží na potížích.

"Doporučuji každému jednou za rok navštívit SONO vyšetření. V rámci prevence toto vyšetření dokáže odhalit mnohé změny v břišní dutině a na základě toho se pak ošetřující lékař rozhodne případně pro další léčbu," říká lékařka MUDr. Radomíra Hnutová, která provádí SONO vyšetření i v Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3 nebo v IKEM.

"SONO vyšetření je bezbolestné, rychlé a pacient se ho nemusí jako zákroku obávat. Obvykle trvá 10 minut," říká MUDr. Radomíra Hnutová.

Podle specialistky ze SONO pracoviště v Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3 by si pacient měl u praktického lékaře nechat vystavit doporučenku. "Určitě doporučuji absolvovat SONO vyšetření, a to pravidelně. Pacient před samotným vyšetřením by neměl jíst, měl by být na lačno. Obvykle se provádí v dopoledních hodinách," vysvětluje MUDr. Radomíra Hnutová.
Publikováno: 29. 8. 2023