Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Očkovací centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov: bez registrace, i třetí posilovací dávka

Očkování proti covid-19 v očkovacím centru Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 probíhá těchto dnech a časech:

pondělí 13 - 15 h
úterý 13 - 15 h
čtvrtek 8 - 15.30 h
pátek 8 - 15 h

středa, sobota, neděle je zavřeno

Bez registrace, lze kdykoliv přijít.

Od 20.9. 2021 se k očkování 3. dávkou mohou dostavit zájemci, zejména ve věku 60+. 

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bude od poloviny září třetí dávku moct dostat, kdokoliv bude chtít, ačkoli je určená zejména seniorům starším 60 let, chronicky nemocným nebo zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách, kteří ještě onemocnění neprodělali. 

Podle předsedy České vakcinologické společnosti Romana Chlíbka je přeočkování nutné, a to hned z několika důvodů. "Myslíme si, že na základě dat, která jsou k dispozici, je třeba posílit ochranu zejména ve vazbě na přicházející podzimní sezonu respiračních nákaz i covidu a vysoce patogenní delta varianty," vysvětluje. 

"Nejvíce bych přeočkování doporučoval osobám staršího věku. Je důležité zejména pro všechny, kteří mají závažné komorbidity, které by v případě nákazy covidem mohly vést ke komplikovanému průběhu. Mezi ty patří typicky silně obézní lidé, lidé s neregulovaným vysokým krevním tlakem nebo třeba s chronickým onemocněním plic," dodává Chlíbek. 

Přeočkovávat se bude vakcínami na bázi mRNA, a to především látkou od firmy Pfizer/BioNTech, se kterou na jaře Evropská komise podepsala kontrakt na další nákupy. Očkovacími látkami od firem Johnson&Johnson nebo AstraZeneca se už pro tento účel počítat nebude. 

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/treti-davku-muze-dostat-kazdy-podavat-se-zacne-od-zari-rozho/r~a07259f8099411ec878fac1f6b220ee8/


 
Publikováno: 13. 9. 2021