Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Omezení očkovacích míst v Praze se nemá týkat Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Praha 3 nadále má mít vlastní očkovací místo v Nemocnici s. Kříže Žižkov. 

Vyplývá to z komunikace mezi vedením Nemocnice Žižkov, vedením Městské části Praha 3 a následně se zástupci Hlavního města Prahy. 

"Chtěli bychom uklidnit všechny zájemce o očkování proti covid-19, kteří si vybrali jako očkovací místo Nemocnici sv. Kříže Žižkov. To bylo v únoru zřízeno ve spolupráci s Prahou 3, která má velký zájem na tom, aby i po částečné redukci očkovacích míst v hlavním městě zůstalo v provozu očkovací místo v Kubelíkově ulici 16," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník. 

Veřejnost byla nově znejistěna informacemi, které se objevily v médiích na základě tiskové zprávy Hlavního města Prahy. V ní se píše, že Ministerstvo zdravotnictví požaduje po Praze omezení fungování části očkovacích míst.

"Dočasné omezení fungování některých očkovacích míst se bude týkat zejména nejmenších center, která jsou buď umístěna v bezprostřední blízkosti velkokapacitních očkovacích míst, především v okolí Národního očkovacího místa (O2 aréna) zřizovaného státem, či očkovacích míst, která mají kapacitu do 1 000 lidí týdně," uvádí tisková zpráva Hlavního města Prahy. 

Podle ředitele Nemocnice Žižkov Tomáše Krajníka by "redukce" neměla postihnout očkovací místo v Praze 3, v Kubelíkově ulici 16. "Na základě jednání lze naše informace považovat za důvěryhodné a přestože se pohybujeme v dynamickém prostředí v rámci změn očkovací strategie ze strany státu, věříme, že Nemocnice Žižkov bude nadále očkovat. Navíc může zvýšit kapacitu." 
Publikováno: 28. 4. 2021