Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Petr Špaček a Tomáš Krajník oslavili křtem nový klip věnovaný DIOP

Specializované oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) v Nemocnici Sv. Kříže Žižkov o sobě dává vědět hudebním klipem, ve kterém se objevili také herci Daniela Kolářová a David Matásek.

Celý jej v exkluzivní premiéře můžete vidět  zde: Klip o naší nemocnici a na podporu Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP)

Violoncellista Petr Špaček v den, kdy před dvěma lety zahájil sólovou dráhu, představil nový videoklip k písni Raindrops Keep Fallin' On My Head z autorského alba Believe vydaném v roce 2023.

„Album Believe by se též dalo nazvat jako album dvou světů, dvou různých způsobů vytváření, vnímání a prožívání hudby. Na bookletu jsou znázorněny dveře do jiného světa a to světa víry. Na albu totiž najdeme písně jak z křesťanského, tak ze sekulárního prostředí. Je to skutečně propojení dvou různých světů skrz hudbu," říká Petr Špaček.

Děj písničky Raindrops Keep Fallin' On My Head ve videoklipu umístil do prostředí církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

"Chtěli jsme originálním způsobem ukázat jak Nemocnici sv. Kříže Žižkov, tak i blíže oddělení Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) a následné rehabilitační péče. Mě tento nápad oslovil. S panem ředitelem Tomášem Krajníkem jsme se potkali, když přišel na jeden z koncertů, na kterém jsem hrál. Tam vznikl vlastně první náš kontakt a první nápad na natočení charitativního videoklipu pro nemocnici," říká Petr Špaček.

„Žijeme v době, která popírá, že člověk může být nemocný a dokonce ve stavu, jaký zobrazujeme – tedy vyžadovat intenzivní péči 24 hodin denně. DIOP dotujeme 350 tisíci Kč měsíčně. Videoklip jsme natočili jako formu poděkování zdravotníkům, pacientům a jejich rodinám,” říká Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

Na šesti lůžkách žižkovského DIOP se léčí těžce nemocní pacienti s tracheostomií. Složité případy s nejistou prognózou, pacienti, jejichž stav vyžaduje neustálou odbornou péči a dohled. Pracoviště DIOP přitom dlouhodobě patří k oddělením, které jsou z finančního hlediska podfinancované zdravotními pojišťovnami.

Písnička Raindrops Keep Falling On My Head je natolik pozitivní, že vyjadřuje přesně to, o co nemocnice a její zaměstnanci usilují – pomáhá najít sílu k překonání nemoci a vydat se vstříc dalším životním příběhům.

"Nemocnici sv. Kříže Žižkov jsem věnoval svoji verzi. Vznikla v originální úpravě primárně pro violoncello. Je doplněna o klavír, kontrabas a bicí. A proč jsem ji věnoval?  Myslím, že to tak přirozeně vyplynulo po několika rozhovorech a návštěvách v nemocnici. Že toto je ta pravá píseň. Mohu pouze věnovat svojí verzi a propůjčit svou tvář videoklipu, který věřím, že má smysl a myslím, že se klip velmi hezky zadařil," říká Petr Špaček.

"Kromě pana ředitele Tomáše Krajníka se na videoklipu objevují i zaměstnanci nemocnice, doktoři, sestřičky, je tam i úžasná herecká legenda paní Daniela Kolářová, a na skútru se zdravíme s hercem Davidem Matáskem. Myslím, že je potřeba zmínit i člověka, který vymyslel celý scénář a dal do tohoto klipu velké usilí a tím je pan Radek Pešout," dodává Petr Špaček. Režii a střih zajistil Tomáš Bláha.

Mgr. Tomáš Krajník

Do pozice jednatele a ředitele Nemocnice sv. Kříže Žižkov nastoupil v roce 2019. Zahájil kompletní rekonstrukci budovy a zároveň zařídil celkovou proměnu poskytovaných služeb.

Petr Špaček

Český violoncellista, který se jako sólista angažoval u několika orchestrů. Před 2 lety se vydal na sólovou dráhu, kterou zahájil vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina. V roce 2023 vydal svoje první sólové CD s názvem Believe.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov, vlastněná Kongregací Milosrdných sester sv. Kříže, se kromě ambulantního centra specializuje na následnou rehabilitační péči a provozuje unikátní oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) pro pacienty s tracheostomií. 
Publikováno: 28. 9. 2023

Fotogalerie