Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Petr Špaček a Tomáš Krajník: Raindrops Keep Falling On My Head

Raindrops Keep Falling On My Head. Tak se jmenuje písnička, pro kterou vznikl videoklip v Nemocnici sv. Kříže Žižkov.

Petr Špaček na prvním sólovém albu Believe, vydaném v roce 2023, představil pop-rockové celosvětové hity ve vlastním hudebním aranžmá.

Nový videoklip tak získal hit Raindrops Keep Falling On My Head, který byl poprvé uveden v oscarovém filmu Butch Cassidy and the Sundance Kid. Hudbu a text pro film složili Burt Bacharach a Hal David. Skladba z roku 1969 se stala největším hitem zpěváka B.J. Thomase, který s ní v roce 1970 několikrát vyhrál americkou hitparádu. Film získal 6 filmových oscarů, i za filmovou hudbu. V hlavních rolích diváci poprvé viděli úspěšnou hereckou dvojici Robert Redford a Paul Newman.

Petr Špaček je český violoncellista. Je vítězem rozhlasové soutěže Concertino Praga z roku 2007. Jako sólista hrál s několika českými orchestry. Na podzim 2021 Petr Špaček  se vydal na sólovou dráhu a zahájil ji se svým bandem vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina. V roce 2023 vydal svoje první sólové CD s názvem Believe.

„Album Believe by se též dalo nazvat jako album dvou světů, dvou různých způsobů vytváření, vnímání a prožívání hudby. Na bookletu jsou znázorněny dveře do jiného světa a to světa víry. Na albu totiž najdeme písně jak z křesťanského, tak ze sekulárního prostředí. Je to skutečně propojení dvou různých světů skrz hudbu. Písnička Rain Drops Keep Falling On My Head vznikla v originální úpravě primárně pro violoncello. Je doplněna o klavír, kontrabas a bicí," říká violoncellista Petr Špaček.

Petr Špaček 26.9.2023 představí nový videoklip, na kterém spolupracoval s ředitelem Nemocnice sv. Kříže Žižkov Mgr. Tomášem Krajníkem. Ke spolupráci přizvali kromě zdravotníků a pacientů i herce Davida Matáska a herečku Danielu Kolářovou.

Spojení na podporu unikátního pracoviště v Praze, specializovaného oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP), kde se léčí těžce nemocní pacienti s tracheostomií, vzniklo na základě setkání Petra Špačka a Tomáše Krajníka.

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Praze 3, vlastněná Kongregací Milosrdných sester sv. Kříže, kromě ambulantního centra se specializuje na následnou rehabilitační péči a provozuje unikátní oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče pro pacienty s tracheostomií.

„Žijeme v době, která popírá, že člověk může být nemocný a dokonce ve stavu, jaký zobrazujeme – tedy vyžadovat intenzivní péči 24 hodin denně. DIOP dotujeme 350 tisíci Kč měsíčně. Videoklip jsme natočili jako formu poděkování zdravotníkům, pacientům a jejich rodinám,” říká Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.
Publikováno: 21. 9. 2023

Fotogalerie