Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Plicní, kardiologie, gastroenterologie: Ambulance přijímají pacienty

Bolesti břicha, nadýmání, špatné trávení, zadýchávání, krev ve stolici, bušení srdce. Pokud pociťujete tato či jiná omezení zdravotního stavu, je čas se objednat na vyšetření k lékaři.

Především není důvod k oddalování vyšetření u specialisty. Do ambulance je možné se objednat i bez doporučení praktickým lékařem. Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 (MHD autobus č. 101, U Prdlavky) stále přijímá nové pacienty.

Plicní ambulance

Pneumologická ambulance Nemocnice sv. Kříže Žižkov poskytuje pneumologickou péči diagnostickou a dispenzární. Kromě dohledu nad tuberkulózou poskytuje služby v plném rozsahu u všech plicních onemocnění. Převahu pacientů tvoří pacienti s diagnózou Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). U nich se provádí fyzikální a rentgenové vyšetření. Z funkčního vyšetření základní spirometrii.

Kuřáci ve věku 55 až 75 let by měli mít odborné vyšetření plic. Incidence rakoviny plic se v Česku zvyšuje a platí to především u žen. Nemoc má na svědomí ročně přes pět tisíc životů. Zatímco člověk, který přijde k lékaři s rakovinou plic v prvním stadiu, má šedesátiprocentní šanci, že přežije, u čtvrtého stadia, tedy když už nádor metastazuje do ostatních orgánů, se přežití rovná nule. Na nádor v prvním stadiu se ale většinou přijde náhodou.

Více o plicní ambulanci a objednání zde. 

Gastroenterologie

Na endoskopickém pracovišti Nemocnice sv. Kříže Žižkov se provádí standardní endoskopická vyšetření. Patří sem gastroskopie standardním i transnasálním přístupem. Dále koloskopie, sigmoideoskopie, flexibilní rektoskopie ve všech indikacích včetně screeningu.

Vyšetřením lze objevit vředy, důvody trávicích potíží, proč se vyskytuje krev ve stolici či onemocnění typu rakovina žaludku.

V rámci ambulantní části je standardní klinické vyšetření v rozsahu celého oboru gastroenterologie a hepatologie (gastroenterologická ambulance a jaterní poradna).

Více o ambulanci gastroenterologie a objednání zde. 

Kardiologie

Kardiologická ambulance Nemocnice sv. Kříže Žižkov je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.

Více o ambulanci kardiologie a objednání zde. 
Publikováno: 28. 4. 2022

Fotogalerie