Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Ředitel Nemocnice Žižkov ke koncertu The Tap Tap: Bezbariérovost a otevřenost je náš cíl

Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap, si vybral pro koncert plánovaný na 12.8.2021 terasu v 6. patře Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici v Praze 3.

Zalíbil se mu nejen prostor, ale především myšlenka bezbariérovosti budovy, kterou se stavebními pracemi snaží naplnit ředitel nemocnice Tomáš Krajník. 

"Přijde mi super, že v Nemocnici sv. Kříže otevírají terasu i pro ležící pacienty. Praha 3 má pořád s bezbariérovostí trochu problém a tohle je velký krok správným směrem," říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap. 

Žižkovská nemocnice je v Praze 3 už téměř 100 let, přestože budova se pro bezbariérový provoz proměňuje až poslední dva roky, kdy vlastník budovy - Česká provincie Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže z Kroměříže - se rozhodl rozvíjet lůžkovou a ambulantní péči, přestože panovaly obavy, že objekt bude přeměněn na byty či kanceláře. 

"Vytvořit zdravotnické zařízení v moderním pojetí v historické budově, kterou navíc kromě pacientů chceme otevřít i široké veřejnosti, není snadné. Potřebujete skloubit medicinské, hygienické, pro pacientské požadavky a v případě budovy v Kubelíkově ulici i nároky památkářů, neboť budova se nachází v městské památkové zóně západního Žižkova," vysvětluje Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov. 

K otevřenosti nemocnice má sloužit kromě prvních dvou podlaží, kde se nachází ambulantní centrum včetně očkovacího centra, také letní terasa v 6. patře budovy. Až sem povede výtah. Právě dokončení bezbariérovosti a proměnu terasy na veřejný prostor vhodný i pro kulturní akce, nalákalo Šimona Ornesta z The Tap Tap právě zde uspořádat koncert. 

"Koncert bude naprosto „plnotučný“, i když prostor terasy budeme muset využít trochu nestandardním způsobem. Ale bude nás všech 20," říká kapelník Šimon Ornest.

"Zahrajeme zhruba 45 minut z naší poslední desky Noha na kolejích. Nabídneme i nové dva hity Ray Charles z Karviné o našem pianistovi Petrovi a písnička Švihlá Jana o naší zpěvačce," nabízí ochutnávku z chystaného koncertu v netradičním prostředí Šimon Ornest.

"Nemocnice sv. Kříže Žižkov je církevní nemocnicí v Praze 3. Specializuje se na lůžkovou dlouhodobou, rehabilitační, ošetřovatelskou a následnou péči," dodává ředitel nemocnice Tomáš Krajník. 
Publikováno: 1. 7. 2021