Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Registrujte se na očkování proti covid-19 v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Do očkovacího místa na Praze 3, jež bylo zřízeno v církevní Nemocnici sv. Kříže Žižkov, dorazily očkovací vakcíny Moderna proti covid-19.

V pondělí 1. března 2021 začne očkování, na které se musí zájemci zaregistrovat v rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví na webu https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování. Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech.

S registrací mohou pomoci jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221. V nemocnici lze naočkovat 100 až 400 lidí denně, aniž by byl narušen provoz ambulantní či lůžkové části. 

Očkovací místo v Nemocnici sv. Kříže Žižkov bude otevřeno od pondělí do pátku, od 8 do 16 hodin. Informace na telefonu 221 012 271 nebo emailu: ockovacicentrum@nskz.cz. či na webu: https://www.nskz.cz/ambulance/ockovaci-centrum

Doplňující informace pro očkované

Co donést k očkování?
  • Občanský průkaz
  • Kartičku pojišťovny
  • Poslední zprávu od lékaře, která se týká zdravotních problémů, které jste zapsali do systému.
  • U zdravotníků i průkaz od zaměstnavatele.
  • Vyplnit dotazník před očkováním 

Jak očkování probíhá?
  1. REGISTRACE PŘI PŘÍCHODU (Připravte si občanský průkaz, kartičku pojišťovny, případně poslední zprávu od lékaře.)
  2. KONZULTACE S LÉKAŘEM (Vyčkejte v čekárně na vyzvání.)
  3. APLIKACE VAKCÍNY – OČKOVÁNÍ (Vyčkejte na vyzvání sestry.)
  4. PO OČKOVÁNÍ VYČKEJTE V ČEKÁRNĚ 30 min. (Pokud nemáte na vakcínu žádnou reakci a cítíte se dobře, můžete po 30 minutách opustit čekárnu. V opačném případě informujte sestru.)

UPOZORNĚNÍ: Prosíme pacienty, aby dorazili v objednaném časovém slotu a v doprovodu nejvýše jedné osoby. Zamezí se tím tvoření front a usnadní dodržování protiepidemických opatření.
Publikováno: 26. 2. 2021