Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Třetím rokem pokračuje proměna Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Recenze. To je zpětná vazba. Zároveň pomahá ostatním i personálu. Když jsme v Nemocnici na Žižkově se rozhodli ke konci roku 2019 angažovat - myšleno řád Milosrdných sester sv. Kříže z Kroměříže - stáli jsme před nelehkým rozhodnutím. Převzít provoz a zahájit rekonstrukci budovy, která byla vystavěna v letech 1921 - 1925. A zahrála si ve své tehdejší novotě ve filmu Eva tropí hlouposti ze 30. let. 

My jsme budovu převzali v žalostném stavu. A snad ještě s horší pověstí u obyvatel Žižkova. Dům hrůzy. Ano, i tak se říkalo této budově. 

Nejprve jsme budovu přejmenovali: Nemocnice sv. Kříže Žižkov. 

A poté na začátku roku 2020 jsme stáli před rozhodnutím vše změnit. Asi jednodušší by bylo vše vystěhovat, uzavřít, 3 roky rekonstruovat a pak otevřít. 

Jenže také by se mohlo stát, že by už nebyl žadný personál ani lékaři. To se nestalo. Naopak stávající personál prošel přirozenou proměnou. Došlo k rozšíření ambulantních specialistů. A k úplné změně konceptu i přístupu. 

A mimo plán přišel covid. Naplánovaná rekonstrukce, omezení a očkování. V únoru 2021 jsme rychle plánovali očkovací místo pro Prahu 3, usilovali o dostatečný počet vakcín, zajišťovali zdravotnický personál a rozšiřovali info mezi veřejnost. 

A za ty 2 roky lidé psali recenze. A my jsme je četli. V mailu, na Facebooku, na Google recenzích. 

Takové recenze vznikají často spontánně. Buď z momentálního naštvání či naopak radosti. Že jsme někomu pomohli. Nebo naopak, že jsme někoho zdržovali. 

Rekonstrukce budovy probíhá třetím rokem. Za provozu. Budova i vybavení se mění před očima. Možná to nejde tak rychle jak bychom si všichni přáli, ale pořád musíme myslet na finance, úřednická povolení, lidské zdroje i získání výrobků a materiálů. 

Lidé. V Nemocnici sv. Kříže Žižkov v Praze 3 pracuje přes 100 lidí. Jsou to lidé, nikoliv stroje. 

V čele vedení nemocnice je Mgr. Tomáš Krajník, který provoz nemocnice převzal na konci roku 2019. 

Podíval se na Prahu 3 komplexně a na základě zkušeností z vedení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem v letech 2013 - 2019, připravil pro Žižkov a Vinohrady ekonomicky životaschopný projekt. Pro Prahu 3 je to win-win. Obyvatelé získali vlastní nemocnici v městské části a rozšíření ambulantních služeb. 

A jaké jsou vaše recenze? 

Karel Krumbholc: Velká spokojenost s plicní ordinací Dr. Dulikové!

Alena Hejl: Very smooth process for the vaccine booster shot. I was in and out in 30 minutes. The staff were...

Ondřej Ksajt: Dobrá nemocnice a ochotný personál. Rád bych doporučil, ale nemocnici doporučovat nebudu. :-)
Publikováno: 11. 5. 2022

Fotogalerie