Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov je církevní nemocnicí v Praze

Tisková zpráva, 14.10.2020

Praha 1, Praha 2 a Praha 3. V těchto historických čtvrtích hlavního města se nachází tři nemocnice vlastněné katolickou církví v České republice. Další dvě jsou v Kroměříži a ve Vizovicích.

A pražská církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov prochází v roce 2020 kompletní proměnou.

Už na konci roku mohou pacienti z lůžkové části a rovněž z ambulantní části nemocnice využívat služby a benefity, které přináší nový tým ošetřovatelů, sociálních pracovníků, zdravotních sester a lékařů pod vedením jednatele a ředitele Tomáše Krajníka.

Oddělení lůžkové péče prochází modernizací

Základem nemocnice je dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. Oproti obdobným zařízením městského, krajského či soukromého charakteru Nemocnice sv. Kříže Žižkov se opírá o řádové sestry. To této péči dává jiný rozměr.

Spolumajitelem nemocnice je řád Milosrdných sester sv. Kříže a k charismatu pomoc nemocným odedávna patří.

"Oddělení lůžek následné péče poskytuje léčebnou, komplexní ošetřovatelskou, rehabilitační a psychosociální péči pacientům, kteří vyžadují delší pobyt ve zdravotnickém zařízení po odléčení na akutním lůžku," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Oddělení prochází postupnou rekonstrukcí a modernizací, vznikají i nadstandardní pokoje. Nemocnice pořizuje nové vybavení, včetně polohovacích postelí.

"Vylepšujeme gastro provoz, nově máme 4x týdně teplé večeře. K tomu plánujeme rozšířit nabídku o možnost výběru ze dvou jídel.Rozšířili jsme kuchařský personál v době, kdy mnohá restaurační zařízení propouští. Nemocnice na Praze 3 se tak ukazuje jako stabilní zaměstnavatel," říká Tomáš Krajník.

Ambulantní část rozšiřuje kapacity

Druhým pilířem nemocnice jsou ambulance specialistů. Nemocnice Žižkov rozšiřuje nabídku lékařské péče pro Prahu 3 a širší okolí z hlavního města. Za spacialisty mohou dojíždět i pacienti ze Středočeského kraje.

"Důležitý je pro nás rozvoj diagnostiky a ambulantní části nemocnice. Proto také postupně rozšiřujeme spektrum poskytovaných ambulantních služeb včetně vybavení ambulancí lékařskými přístroji a moderním zařízením," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

V současné době jsou v Nemocnici Žižkov ambulance specialistů: Ambulantní centrum pro choroby plicní, Hepato-gastroenterologie, Interní, Interní s kardiologickou poradnou, Kardiologie, v přípravě je Chirurgie.

Dále je k dispozici nutriční poradna, stomická poradna, odběry krve, radiologie a sonografické pracoviště.

"Naší prioritou je vrátit do nemocnice tu správnou atmosféru a kvalitu poskytované zdravotní péče. Proto investujeme do rozvoje a oprav nemocnice, aby bylo zřejmé, že to myslíme vážně. Tyto všechny kroky mají za úkol zajistit komplexní, kvalitní a ucelenou péči na jednom místě," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Součástí  služeb nemocnice na Praze 3 je také provoz lékárny, kde personál si zakládá na poradenské činnosti.

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
Publikováno: 14. 10. 2020

Fotogalerie