Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice Žižkov hledá všeobecné sestry

Tisková zpráva, 6.11.2020

Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Praze 3, která je ve vlastnictví katolické církve, hledá všeobecné zdravotní sestry.

V současné době hledáme všeobecné zdravotní sestry na plný či částečný pracovní úvazek. A to na lůžkové oddělení DIOP a následná a rehabilitační péče za účelem poskytování ošetřovatelské péče. V rámci organizace práce máme malé a stabilní kolektivy (stanice o velikosti do 10 zaměstnanců) ve směnném provozu. 

Nabízíme práci v klidném prostřední stabilního malého zdravotnického zařízení v centru Prahy jen pár metrů od zastávky metra Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Kontaktní osoba: Alena Viktorínová, telefon: 601 569 846, web: www.nskz.cz

O Nemocnici sv. Kříže Žižkov

V roce 2019 (po 70 letech) se provoz nemocnice na Žižkově vrátil do rukou církve, konkrétně řádu Milosrdných sester sv. Kříže k jejichž charismatu pomoc nemocným odedávna patří. Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Nemocnice sv. Kříže disponuje ambulantní i lůžkovou částí. Stěžejní je péče následná a rehabilitační. Na následnou a rehabilitační péči, které považujeme za osvědčené a standardní součásti nemocnice se chceme orientovat i v budoucnu. Počítáme však s jejích rozvojem. Plánujeme především posílení rehabilitace a nácviku denních činností pacientů, tak, aby se mohli co možná nejdříve vracet k běžným činnostem a do svého domácího prostředí.

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
Publikováno: 6. 11. 2020