Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nemocnice Žižkov modernizuje i přes nelehkou situaci s covid-19

Tisková zpráva, 22.11.2020

Nemocnice sv. Kříže Žižkov i přes současnou nelehkou situaci nezastavila proces modernizace. Církevní nemocnice postupně rekonstruuje budovu v Kubelíkově ulici pod televizním vysílačem na Praze 3. Modernizací prochází i pokoje, kompletně je vyměněn i nábytek a postele.

Nelehkou situací si prochází zaměstnanci i pacienti Nemocnice sv. Kříže Žižkov, tak jako v jiných zdravotnických a sociálních zařízeních.

"Pandemie covid-19 zasáhla i do chodu Nemocnice Žižkov, která prochází modernizací a změnami, aby se stala vyhledávaným místem jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Chtěl bych poděkovat a ocenit, co kolegové z řad zdravotníků, ošetřovatelů, sester a dalších profesí, bez kterých by Nemocnice sv. Kříže Žižkov v období pandemie koronaviru nemohla fungovat, dokázali. V době, kdy čelí extrémnímu tlaku a práci v náročnějších podmínkách a kdy nás onemocnění některých kolegů dostalo do kritické personální situace," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník. 

Nemocnice sv. Kříže Žižkov i přes současnou nelehkou situaci nezastavila proces modernizace vybavení nemocničních pokojů. Cílem je zlepšit kvalitu pobytu pacientů v nemocnici.

"Postupně rekonstruujeme nemocniční pokoje. Součástí modernizace je i výměna vybavení - postelí a nábytku. Do nemocnice přijel kamion plný nábytku; stěhování probíhalo o víkendu 14. a 15. listopadu 2020. Nastěhovali jsme nové postele a stolky, které nahradily staré nepolohovatelné postele a nábytkové vybavení," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

V modernizaci a rekonstrukci Nemocnice sv. Kříže Žižkov bude pokračovat. 

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
Publikováno: 22. 11. 2020

Fotogalerie