Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Petr Špaček natočil videoklip věnovaný dlouhodobé intenzivní péči v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Specializované oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) v Nemocnici Sv. Kříže Žižkov o sobě dává vědět hudebním klipem, ve kterém se objevili také herci Daniela Kolářová a David Matásek.

Violoncellista Petr Špaček ve videu promění střechu nemocniční budovy v koncertní pódium, s žižkovskou věží coby ikonickou kulisou. Zazní první tóny skladby Raindrops Keep Falling On My Head a v Nemocnici Sv. Kříže právě začíná nový den. Od ranních ambulancí, přes návštěvy na lůžkových odděleních až po odpolední rehabilitace – všude je cítit naděje a téměř rodinná atmosféra.

Ve videoklipu si zahráli nejen herci, ale také zaměstnanci nemocnice a řádové sestry.

"Chtěli jsme originálním způsobem ukázat jak Nemocnici sv. Kříže Žižkov, tak i blíže oddělení Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) a následné rehabilitační péče. Mě tento nápad oslovil. S panem ředitelem Tomášem Krajníkem jsme se potkali, když přišel na jeden z koncertů, na kterém jsem hrál. Tam vznikl vlastně první náš kontakt a první nápad na natočení charitativního videoklipu pro nemocnici," říká Petr Špaček.

„Žijeme v době, která popírá, že člověk může být nemocný a dokonce ve stavu, jaký zobrazujeme – tedy vyžadovat intenzivní péči 24 hodin denně. DIOP dotujeme 350 tisíci Kč měsíčně. Videoklip jsme natočili jako formu poděkování zdravotníkům, pacientům a jejich rodinám,” říká Mgr. Tomáš Krajník, ředitel nemocnice.

Na šesti lůžkách žižkovského DIOP se léčí těžce nemocní pacienti s tracheostomií. Složité případy s nejistou prognózou, pacienti, jejichž stav vyžaduje neustálou odbornou péči a dohled. Pracoviště DIOP přitom dlouhodobě patří k oddělením, které jsou z finančního hlediska podfinancované zdravotními pojišťovnami.

Písnička Raindrops Keep Falling On My Head je natolik pozitivní, že vyjadřuje přesně to, o co nemocnice a její zaměstnanci usilují – pomáhá najít sílu k překonání nemoci a vydat se vstříc dalším životním příběhům.

"O pár týdnů později mi Tomáš Krajník ukázal krásně zrekonstruovanou moderní křesťanskou Nemocnici sv. Kříže a tehdy jsme se začali již více konkrétně domlouvat na celém videoklipu. Vybrali jsme píseň Rain Drops Keep Fallin' On My Head z mého nového alba Believe, která nám přišla jako krásné pojítko toho, co nemocnice prožívá," říká Petr Špaček.

Klip o naší nemocnici a na podporu Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP)

Mgr. Tomáš Krajník

Do pozice jednatele a ředitele Nemocnice sv. Kříže Žižkov nastoupil v roce 2019. Zahájil kompletní rekonstrukci budovy a zároveň zařídil celkovou proměnu poskytovaných služeb.

Petr Špaček

Český violoncellista, který se jako sólista angažoval u několika orchestrů. Před 2 lety se vydal na sólovou dráhu, kterou zahájil vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina. V roce 2023 vydal svoje první sólové CD s názvem Believe.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov, vlastněná Kongregací Milosrdných sester sv. Kříže, se kromě ambulantního centra specializuje na následnou rehabilitační péči a provozuje unikátní oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) pro pacienty s tracheostomií.  

Kontakt pro média:
Ing. Radek Pešout
tiskový mluvčí a PR manažer
email: pr@nskz.cz
Publikováno: 27. 9. 2023

Fotogalerie