Aktuality

Jsme jediná žižkovská nemocnice s téměř 100 letou tradicí a těšíme se, že nás pacienti budou brát za svoji nemocnici a budeme se tu společně potkávat.

Postcovidové centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov: Plicní a kardiologická ambulance v Praze 3

Tisková zpráva, 11.5.2021

Do centra postcovidové péče v Praze 3, v Kubelíkově ulici 16, které je součástí Ambulantního centra Nemocnice sv. Kříže Žižkov, se mohou objednávat pacienti, kteří prodělali onemocnění covid-19.

Není nutné doporučení od praktického či interního lékaře.

Postcovidové centrum Praha 3 - Žižkov je tvořeno specializovanými ambulancemi: Ambulantní centrum pro plicní choroby, Kardiologická ambulance a Interní ambulance. V Nemocnici sv. Kříže Žižkov je rovněž RTG zařízení, odběrová místnost a laboratoř.

Je vždy na individuálním posouzení lékaře ke stavu pacienta, která vyšetření bude nutné podstoupit a následně, jak pacienta léčit.

Postcovidové centrum Nemocnice Žižkov (plicní, kardiologická, interní ambulance) má přístrojové vybavení.

O Nemocnici sv. Kříže Žižkov 

Historická budova v Kubelíkově ulici byla dostavěna v roce 1925. Desítky let nebyla rekonstruována. To se změnilo poté, co provoz nemocnice na podzim 2019 převzal vlastník budovy, řád Milosrdných sester sv. Kříže z Kroměříže.

Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Do Ambulantního centra pro choroby plicní se lze objednat na telefonu 221 012 220, 221 012 221 (222). Více na www.nemocnicezizkov.cz. 

Do Nemocnice Žižkov se lze dostat MHD: V blízkosti stanice metra A Jiřího z Poděbrad a zastávky tramvaje (č. 5, 9, 15, 26) Husinecká.


Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520