Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Praha 3 má moderní Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov

Tisková zpráva, 7.4.2021

Výrazné zkvalitnění poskytování zdravotní péče v Praze 3 zajistila církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Ta se specializuje na lůžkovou a ambulantní péči.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 16 se nachází v 1. patře, které prošlo kompletní rekonstrukcí a modernizací.

V dubnu 2021 tak byl dokončen rozvoj ambulantní části, který nejprve se projevil rozšířením spektra specializovaných oborů. K interní ambulanci postupně byla otevřena plicní, gastroentorologická, kardiologická a chirurgická ambulance. Současně probíhalo pořizování léčebných a diagnostických přístrojů a následně rekonstrukce ordinací.

Závěrečná modernizace byla završena pětiměsíční modernizací haly a čekárny s dovybavením nábytku a navigačního systému.

"Hlavní stavební práce byly hotovy již na konci února. Původně jsme plně vybavenou čekárnu chtěli otevírat už v březnu, se začátkem očkování proti covid-19.  Zdrželi jsme se kvůli dodávce nábytku a vybavení do čekárny. Věřím ale, že nám pacienti odpustí ty útrapy, které každou rekonstrukci provází. Výsledek je určitě pozitivní," říká ředitel Nemocnice sv. Kříže Žižkov Tomáš Krajník.

Součástí jsou i služby pro čekající pacienty, mezi které lze jmenovat bazplatné připojení k WiFi síti. Nechybí ani nápojové či jídelní automaty či stojany s denním tiskem.

V Ambulantním centru Nemocnice Žižkov je i očkovací centrum, nutriční a stomická poradna, probíhá zde i odběr krve, neboť v nemocnici je i laboratoř. Pro pacienty je k dispozici i SONO a RTG pracoviště.

Ambulantní centrum je otevřeno od pondělí do pátku, v rámci očkovacího centra i v sobotu. Nachází se v 1. patře budovy.  Součástí je i vlastní lékárna Na Žižkově, do které se vchází přímo z Kubelíkovy ulice vlastním vchodem.

"Letos plánujeme kompletní rekonstrukci přízemí, kde by měla vzniknout vstupní hala s recepcí a bezbariérovým vchodem. Tato rekonstrukce by měla ještě více zlepšit vnímání dlouhodobě podinvestované budovy," dodává Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice Žižkov.

Historická budova v Kubelíkově ulici byla dostavěna v roce 1925. Desítky let nebyla rekonstruována. To se změnilo poté, co provoz nemocnice převzal vlastník budovy, řád Milosrdných sester sv. Kříže.

Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
Publikováno: 7. 4. 2021

Fotogalerie