Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Praha 3 může okamžitě očkovat v Nemocnici Sv. Kříže Žižkov. Žádá o vakcíny

Společná tisková zpráva MČ Praha 3 a Nemocnice sv. Kříže Žižkov, 20.1.2021

MČ Prahy 3 zajistila ve spolupráci s Nemocnicí Sv. Kříže Žižkov očkovací místo, kde lze naočkovat 100 až 400 osob denně. Nemocnice se oficiálně přihlásila do registru očkovacích míst a zažádala o vakcíny.
 
MČ Praha 3 může okamžitě očkovat. Ve spolupráci s nemocnicí zřídila očkovací místo. „Nechceme, aby se senioři 80+ tlačili ve velkokapacitních očkovacích místech. Je proto třeba rychle zřizovat další," vysvětluje místostarosta Ondřej Rut. Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici splňuje všechny požadavky státu a prakticky během jednoho týdne se na očkování dokázala připravit.

Cílem je nabídnout občanům Prahy 3 nejen včasnou vakcinaci v blízkosti jejich bydliště, ale i jim zároveň zajistit nejlepší zdravotní péči. „Nemocnice je poskytovatelem lůžkové i ambulantní péče a disponuje vlastní lékárnou. Nabízí komplexní zdravotní péči a tedy i spolupráci na zřízení očkovacího místa," sdělil ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Z nemocnice a radnice Prahy 3 jednohlasně zní: „My jsme připraveni.“

„Žádáme proto krajského koordinátora i Ministerstvo zdravotnictví, aby zde neprodleně očkovací místo schválili, zařadili ho do centrálního rezervačního systému a uvolnili vakcíny," apeluje Ondřej Rut.

„Stávající stav je neudržitelný, vládou zřízená očkovací centra praskají ve švech," vysvětluje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček, který vidí velký potenciál v decentralizaci a navýšení počtu očkovacích míst, která budou občanům blíže. „Ostatně podobně jsme postupovali i před půl rokem, kdy jsme vedle radnice otevřeli vlastní testovací centrum na COVID-19," shrnuje starosta.

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
 
Publikováno: 21. 1. 2021