Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Violoncellista Petr Špaček představil nový klip věnovaný Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Violoncellista Petr Špaček v den, kdy před dvěma lety zahájil sólovou dráhu, představil nový videoklip k písni Raindrops Keep Fallin' On My Head z autorského alba Believe vydaném v roce 2023.

„Album Believe by se též dalo nazvat jako album dvou světů, dvou různých způsobů vytváření, vnímání a prožívání hudby. Na bookletu jsou znázorněny dveře do jiného světa a to světa víry. Na albu totiž najdeme písně jak z křesťanského, tak ze sekulárního prostředí. Je to skutečně propojení dvou různých světů skrz hudbu," říká Petr Špaček.

Děj písničky Raindrops Keep Fallin' On My Head ve videoklipu umístil do prostředí církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

"Chtěli jsme originálním způsobem ukázat jak Nemocnici sv. Kříže Žižkov, tak i blíže oddělení Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) a následné rehabilitační péče. Mě tento nápad oslovil. S panem ředitelem Tomášem Krajníkem jsme se potkali, když přišel na jeden z koncertů, na kterém jsem hrál. Tam vznikl vlastně první náš kontakt a první nápad na natočení charitativního videoklipu pro nemocnici," říká Petr Špaček.

"O pár týdnů později mi ukázal krásně zrekonstruovanou moderní křesťanskou Nemocnici sv. Kříže a tehdy jsme se začali již více konkrétně domlouvat na celém videoklipu. Vybrali jsme píseň Rain Drops Keep Fallin' On My Head z mého nového alba Believe, která nám přišla jako krásné pojítko toho, co nemocnice prožívá. Píseň Rain Drops je vlastně o tom, že i přesto, že se všechno kazí a život nám háže klacky pod nohy, my se prostě nevzdáme, protože máme naději. Což je i krásné pojítko s křesťanstvím - a křesťanskou nemocnicí - kde ikdyž ty příběhy jsou někdy velmi smutné, tak se nevzdáváme a staráme se o nemocné a staráme se o lidi z DIOP, i přesto, že ne třeba všichni se tam nakonec uzdraví," vysvětluje smysl videoklipu Petr Špaček.

Hit Raindrops Keep Fallin' On My Head, který byl poprvé uveden v oscarovém filmu Butch Cassidy and the Sundance Kid, poprvé Petr Špaček slyšel ve svých 14 letech. Hudbu a text pro film složili Burt Bacharach a Hal David. Skladba z roku 1969 se stala největším hitem zpěváka B.J. Thomase, který s ní v roce 1970 několikrát vyhrál americkou hitparádu. Film získal 6 filmových oscarů, i za filmovou hudbu. V hlavních rolích diváci poprvé viděli úspěšnou hereckou dvojici Robert Redford a Paul Newman.

"Nemocnici sv. Kříže Žižkov jsem věnoval svoji verzi. Vznikla v originální úpravě primárně pro violoncello. Je doplněna o klavír, kontrabas a bicí. A proč jsem ji věnoval?  Myslím, že to tak přirozeně vyplynulo po několika rozhovorech a návštěvách v nemocnici. Že toto je ta pravá píseň. Mohu pouze věnovat svojí verzi a propůjčit svou tvář videoklipu, který věřím, že má smysl a myslím, že se klip velmi hezky zadařil," říká Petr Špaček.

"Kromě pana ředitele Tomáše Krajníka se na videoklipu objevují i zaměstnanci nemocnice, doktoři, sestřičky, je tam i úžasná herecká legenda paní Daniela Kolářová, a na skútru se zdravíme s hercem Davidem Matáskem. Myslím, že je potřeba zmínit i člověka, který vymyslel celý scénář a dal do tohoto klipu velké usilí a tím je pan Radek Pešout," dodává Petr Špaček. Režii a střih zajistil Tomáš Bláha.

Klip o naší nemocnici a na podporu Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP)

Petr Špaček

Petr Špaček je český violoncellista. Je vítězem rozhlasové soutěže Concertino Praga z roku 2007. Jako sólista hrál s několika českými orchestry. Na podzim 2021 Petr Špaček  se vydal na sólovou dráhu a zahájil ji se svým bandem vyprodanou Dvořákovou síní pražského Rudolfina. V roce 2023 vydal svoje první sólové CD s názvem Believe.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov, vlastněná Kongregací Milosrdných sester sv. Kříže, se kromě ambulantního centra specializuje na následnou rehabilitační péči a provozuje unikátní oddělení Dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) pro pacienty s tracheostomií.  

Kontakt pro média:
Ing. Radek Pešout
tiskový mluvčí a PR manažer
email: pr@nskz.cz
Publikováno: 27. 9. 2023

Fotogalerie