Tiskové zprávy

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Nové RTG pracoviště v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Tisková zpráva, 16.3.2022 

Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov zprovoznilo pro veřejnost nový digitální RTG přístroj v rekonstruovaných a modernizovaných prostorách. 

RTG pracoviště je vybaveno přímou digitalizací. Snímek je v reálném čase odeslán do úložiště a může být okamžitě zpracováván lékařem. Odpadá vyvolávání nebo přenos na kazetě, jako je tomu u nepřímé digitalizace. Díky nejmodernějšímu přístroji jsme schopni snižovat dávku záření a také přesně zaclonit a zacílit snímek. 

Pracoviště je vybaveno systémem ePACS. 

Projekt ePACS je vysoce bezpečnou, stabilní, spolehlivou a rychle dostupnou platformou pro výměnu zdravotnických dat mezi poskytovateli zdravotních služeb v souladu s platnou legislativou. Projekt ePACS prokazuje svou spolehlivost a oblíbenost mezi uživateli již od roku 2007.

Do projektu je aktuálně zapojeno 582 poskytovatelů zdravotních služeb a vědeckých nebo školských zařízení v České republice i zahraničí a jejich počet kontinuálně narůstá.

Komunikační infrastruktura ePACS umožňuje rychlou a snadnou výměnu obrazové zdravotnické dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními akutní lůžkové péče, specializovanými radiologickými pracovišti i privátními lékaři.

RTG pracoviště v Nemocnici sv. Kříže Žižkov bylo v rámci únorové návštěvy kardinála Dominiky Duky (více zde) požehnáno a nyní může sloužit veřejnosti. 

Otevřeno je denně od 7 do 15 hodin. 

Tímto způsobem jsme doplnili diagnostiku tak, abychom mohli podat komplexní péči pacientovy na jednom místě.

Fotogalerii najdete zde

Kontakt pro média:
tiskový mluvčí a PR manažer: Ing. Radek Pešout
email: pr@nskz.cz
mobil: 603 929 520
Publikováno: 16. 3. 2022