Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov Kubelíkova 16 Praha 3

Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 je moderní ambulantní zdravotnické pracoviště, které je součástí církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

Poskytuje odbornou a specializovanou péči v oborech plicní, chirurgie, kardiologie, hepatogastroenterologie, interní. Dále poskytuje vyšetření v rámci SONO a RTG pracoviště, odběru krve, má i stomickou a nutriční poradnu a očkovací centrum.

Ambulantní centrum pro choroby plicní

Pneumologická ambulance poskytuje pneumologickou péči diagnostickou a dispenzární. Kromě dohledu nad tuberkulózou poskytujeme služby v plném rozsahu u všech plicních onemocnění.

Ambulance provádí fyzikální a rentgenové vyšetření. Z funkčního vyšetření základní spirometrii. V případě nutnosti podrobnějšího vyšetření odesílá pacienty na spřátelená pracoviště, příklad bodytest. 

Covid-19: CT hrudníku a bodytest ambulance využívá i při předepsaných kontrolách pacientů po prodělaném onemocnění Covid-19.

Více si přečtěte zde.

Hepatogastroenterologická ambulance

Hepatogastroenterologická ambulance se zaměřuje především na endoskopické pracoviště se standardním endoskopickým vyšetření. Provádí gastroskopii standardním i transnasálním přístupem. Dále provádí koloskopie, sigmoideoskopie, flexibilní rektoskopie ve všech indikacích včetně screeningu.

Ambulance provádí následné výkony v horní i dolní části traktu (biopsie, cold i hot snare polypektomie, endoskopická mukosní resekce, stavění krvácení). V rámci ambulantní činnosti se zaměřuje na standardní klinické vyšetření v rozsahu celého oboru gastroenterologie a hepatologie (gastroenterologická ambulance a jaterní poradna). Pečuje i o pacienty s umělým vyústěním gastrointestinálního traktu (stomická poradna).

Více si přečtěte zde.

Chirurgická ambulance

Chirurgická ambulance ošetřuje a léčí úrazy, bolesti břicha, cévní obtíže i chronické rány jak ambulantně, tak ve spolupráci s pražskou jednodenní i akutní nemocnicí.

Provádí chirurgické operace. Chirurgové indikují a osobně provádí artroskopické operace kolen, operace varixů, laparoskopické operace kýl, žlučníků, appendix vermiformis i klasické operace v chirurgii a traumatologii.

Více si přečtěte zde.

Interní ambulance

Interní ambulance poskytuje diagnostiku onemocnění vnitřních orgánů. Komplexní, cílené a kontrolní interní vyšetření. Předoperační vyšetření. Vyšetření před lázeňskou léčbou.

Průběžné sledování pacientů s chronickým onemocněním. Vyšetření pro posudkové účely. Vyšetření před zahájením terapie u trans pacientů. Hodnocení EKG křivek. Doppler tepen dolních končetin. Spolupráce s dalšími specialisty v rámci Nemocnice sv. Kříže ( gastroenterologie, pneumologie, kardiologie..)

Více si přečtěte zde.

Kardiologická ambulance

Kardiologická ambulance je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.

Více si přečtěte zde.

Nutriční poradna

Nutriční poradna pomáhá lidem s nadváhou i podvýživou a všem, kteří potřebují individuální výživový plán. Pracuje s diabetiky, osobami s onemocněním kardiovaskulárního systému, trávicího traktu, potravinovými alergiemi a intolerancemi.

Radiologické a SONO pracoviště

RTG a SONO pracoviště provádí běžná radiologická vyšetření. Sono vyšetření dutiny brišní a malé pánve.

Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov, Kubelíkova 1250/16, Praha 3 - Žižkov, telefon: 221 012 211, email: info@nskz.cz, www.nemocnicezizkov.cz.
Publikováno: 6. 4. 2021

Fotogalerie