Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

David Matásek zve k preventivnímu vyšetření srdce v Nemocnici sv. Kříže Žižkov

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov letos slaví 100 let a při té příležitosti nachystala velkou osvětovou kampaň pro preventivní vyšetření plic, srdce i trávicího ústrojí. Do kampaně se zapojil i David Matásek, kterému je nemocniční prostředí známé už z filmového plátna z 80. let. Poslední roky je na obrazovce vnímán jako drsňák, který kouří cigarety. Ovšem to neplatí o samotném herci. 

A právě kuřáci, ale i další lidé ve středním a starším věku by měli absolvovat preventivní vyšetření srdce. 

Onemocněním srdce a krevního oběhu ročně jen v Česku onemocní desítky tisíc lidí. A mnozí o tom dlouho nevědí. Mnohá onemocnění se neprojeví bolestí. Ta přichází i po mnoha letech. A to může být už pozdě.

Lidé ve středním a starším věku by měli zahrnout preventivní prohlídku u kardiologa do svého života. Avšak potíže mohou mít i lidé v mladším věku.

Některá onemocnění jsou léčitelná, některá lze stabilizovat a některá jsou smrtelná. Avšak včasné příznaky jako vysoký tlak nás mohou upozornit.

Arytmie, poruchy srdečního rytmu, patří mezi nejčastější srdeční onemocnění. Ischemická choroba srdeční je onemocnění věnčitých tepen.

Kornatění tepen vede k horšímu prokrvení cílových tkání až k uzávěru tepny a možnému vzniku infarktu. Infarkt myokardu je jedním z projevů ischemické choroby srdce.

Preventivní prohlídka začíná v ambulantním centru u specialisty.  Na Žižkově, v Praze 3. To je Nemocnice sv. Kříže Žižkov.
Objednejte se na vyšetření v kardiologické ambulanci zde. 

Související články: 

Co je a jak vzniká srdeční arytmie
Co jsou a jak vznikají chlopenní vady
Co je a jak vzniká kardiomyopatie
Co je a jak vzniká arteriální hypertenze
Co je a jak vzniká ischemická choroba srdeční (ICHS)
Co je a jak vzniká infarkt myokardu
Co je a jak vzniká ateroskleróza (kornatění tepen)
Publikováno: 13. 3. 2023