Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Lůžková část Nemocnice sv. Kříže Žižkov prochází modernizací

Církevní Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 prochází postupnou modernizací.

Po Ambulantním centru Nemocnice Žižkov v 1. patře bude rekonstruována lůžková část, nacházející se ve 2., 3., 4. a 5. patře historické budovy postavené v roce 1925.

Lůžková část se 75 lůžky se nespecializuje na akutní péči, ale na následnou, dlouhodobou, intenzivní, rehabilitační a ošetřovatelskou péči.

V současnosti rovněž je určena pro pacienty po postcovidových stavech s cílem je vrátit do běžného života.

"Oddělení lůžek následné péče poskytuje léčebnou, komplexní ošetřovatelskou, rehabilitační a psychosociální péči pacientům, kteří vyžadují delší pobyt ve zdravotnickém zařízení po odléčení na akutním lůžku," říká ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Lůžková část Nemocnice sv. Kříže Žižkov prochází postupnou rekonstrukcí a modernizací, vznikají i nadstandardní pokoje. Ještě do konce roku 2020 byly pokoje vybaveny novým vybavením včetně polohovacích postelí.

Pro hospitalizované pacienty bylo zajištěno i nové vybavení, pomůcky a zařízení k léčbě.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov má i vlastní kuchyni. Kvůli rozšíření nabídky teplých jídel byl gastro provoz částečně modernizován. Chystá se komplexní rekonstrukce kuchyně.

"Naší prioritou je podporovat v nemocnici tu správnou atmosféru a kvalitu poskytované zdravotní péče. Proto investujeme do rozvoje a oprav nemocnice, aby bylo zřejmé, že to myslíme vážně. Tyto všechny kroky mají za úkol zajistit komplexní, kvalitní a ucelenou péči na jednom místě," říká ředitel Nemocnice Žižkov Tomáš Krajník.

Nemocnice sv. Kříže Žižkov se opírá o řádové sestry. To této péči dává jiný rozměr.

"Letos ještě plánujeme kompletní rekonstrukci přízemí, kde by měla vzniknout vstupní hala s recepcí a bezbariérovým vchodem. Tato rekonstrukce by měla ještě více zlepšit vnímání dlouhodobě podinvestované budovy," dodává Tomáš Krajník, ředitel Nemocnice Žižkov.

Historická budova v Kubelíkově ulici byla dostavěna v roce 1925. Desítky let nebyla rekonstruována. To se změnilo poté, co provoz nemocnice převzal vlastník budovy, řád Milosrdných sester sv. Kříže.

Provoz nemocnice je zajišťován společností Nemocnice Sv. Kříže Žižkov, s.r.o., která je vlastněna společně dvěma společníky, Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže a společností Curafides, která je také plně vlastněna subjekty katolické církve.

Související
Moderní a příjemné prostředí Ambulantního centra Nemocnice Žižkov je otevřeno
Publikováno: 11. 4. 2021

Fotogalerie