Novinky

Ambulantní centrum, lůžková oddělení, RTG a SONO, lékarna.
Nejen pro Prahu 3.

Transnasální gastroskopie Praha Nemocnice Žižkov

Transnasální gastroskopie je moderní metodou pro vyšetření žaludku, kterou nabízí endoskopická ambulance Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 1250/16 v Praze 3.

Pro pacienta je šetrnějším a většinou lépe tolerovaným lékařským výkonem než klasická metoda. Od ní se liší především tím, že princip vyšetření je v zavedení hadičky nosem. Od klasické endoskopické metody se liší tím, že se obejde kořen jazyka a nedochází k problémům s dávením nebo říháním. Tím je pro pacienta  přijatelnější.

Tak jako u klasické metody vyšetření, u transnasální gastroskopie vyšetření pacienta  probíhá vleže na boku. Do nosu jsou aplikovány kapky a zvlhčující gel a velkou výhodou je, že s lékařem můžete mluvit a odpovídat mu na otázky nebo se sám ptát.

Transnasální gastroskopie ještě není standardem na všech pracovištích. Nemocnice Žižkov ji nabízí ve standardu a lze se objednat na telefonu: 720 520 363, nebo emailu: endoskopie@nskz.cz.

Do Nemocnice Žižkov se lze dostat MHD: V blízkosti stanice metra A Jiřího z Poděbrad a zastávky tramvaje (č. 5, 9, 15, 26) Husinecká.

Další informace o vyšetření

Transnasální gastroskopie je šetrnější metoda vyšetření žaludku
Co je gastroskopie a jak probíhá vyšetření žaludku
Publikováno: 10. 12. 2020